foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Komputery mobilne stały się na tyle powszechne, że producenci plecaków nagminnie zaczęli produkować modele przystosowane do ich transportu. Przykładem jest Genesis, producent akcesoriów gamingowych, który wprowadził na rynek czwarty już wzór takiego akcesorium. I po raz czwarty możecie przeczytać recenzję plecaka z serii Pallad. Tym razem oznaczonego numerem 400.

Plecak, który dziś Wam przedstawiam należy do najmniejszych z serii Pallad, co nie przeszkadza zapakować do środka 15-calowy laptop. Co ciekawe, po raz pierwszy firma opisując plecak podała jego pojemność w litrach – 18 – tak, jak to się robi w przypadku modeli turystycznych czy sportowych. Przy okazji podano też obciążenie, jakie wytrzymają paski, szwy i sam materiał, zanim ulegną rozerwaniu. Według Genesis, w plecaku możemy przenosić rzeczy o wadze 10 kg, i to nie powinno zaszkodzić jego konstrukcji. Wynika to między innymi z tego, że paski, które utrzymują plecak na ramionach zostały połączone z główną częścią przy pomocy szerokiego pasa wszytego w warstwy materiału. Dzięki temu, w najbardziej narażonym na zerwanie miejscu, ciężar rozkłada się na dużej powierzchni. Do pasków tych, w ich górnej części przymocowano uchwyt pozwalający przenosić plecak w ręku. Gdyby ktoś pytał – nie ma pasków napiersiowych. Oczywiście długość głównych pasków można regulować. Niestety, część regulacyjną wykonano z gładkiego tworzywa - wytrzymałego, nie zaprzeczę, ale bardzo gładkiego - co utrudnia trwałe utrzymanie odpowiedniej długości. Nie mówię, że jest to niemożliwe, ale gładki materiał tego nie ułatwia.

plecak genesis pallad 400 1 20211023 1481581707Genesis Pallad 400

Ponieważ bardzo często podróżujemy w różnych warunkach pogodowych plecak musi być odporny na słońce i deszcz. Zwłaszcza to ostatnie jest krytyczne, bo o ile Słońce może rozgrzać plecak (i rozpuścić schowaną w środku czekoladę) o tyle deszcz mocząc wnętrze plecaka może doprowadzić do znacznych szkód i uszkodzeń elektroniki. W przypadku Pallad 400 zastosowano inny materiał niż ten, z którym miałem do czynienia w przypadku Pallad 500 i Pallad 550, których recenzje możecie przeczytać na moim blogu. Tu wykorzystano czarny, gładki i błyszczący nylon, po którym woda będzie po prostu spływać. Słabym miejscem są niestety zamki błyskawiczne, które od góry nie zostały niczym osłonięte. Są co prawda wykonane z tworzywa i mają dużą gęstość, ale woda zawsze znajdzie sobie jakąś szczelinę, przez którą się przedostanie. A w zamkach błyskawicznych takich szczelin jest bez liku. Tu znów zaznaczę, że nie oznacza to, że deszczówka przecieka w tym miejscu do wnętrza plecaka. Na pewno te zamki przez jakiś czas zapewnią odpowiednią szczelność.

plecak genesis pallad 400 3 20211023 1210834488

Dwie komory główne i kieszeń pomędzy nimi

Swojemu posiadaczowi Pallad 400 zaoferuje siedem schowków: dwie główne komory (jedna na notebooka), pomiędzy którymi znajduje się mniejsza kieszeń, na przykład na dokumenty. Czwarta kieszeń znajduje się z przodu plecaka, na ścianie dużej komory. Piątka i szóstka to dwie kieszenie umieszczone na bokach plecaka, a ostatnia siódma komora znajduje się na plecach. Jest to dobre miejsce by schować dokumenty, na bezpieczeństwie których najbardziej nam zależy albo coś co nie zajmuje dużo miejsca, czyli np. płaszcz przeciwdeszczowy. Oczywiście w środku komór przygotowano mniejsze kieszenie, które mają ułatwić zachowanie porządku wśród przewożonych rzeczy. Nie ma ich zbyt wiele, nie liczcie więc na dużą liczbę schowków. Trochę obawiam się też o ich wytrzymałość, ponieważ wyglądają na delikatne.

plecak genesis pallad 400 4 20211023 1534726740

Gniazdo USB umieszczone na boku jednej z małych kieszeni

W ostatnich latach bardzo popularne stały się power banki. To one ratują nas, gdy nasze urządzenia mobilne padają „z głodu”. Takie akcesoria są dziś praktycznie niezbędne podczas każdej wycieczki, nawet krótkiej. Wiedząc o tym, projektant przygotował dla użytkownika specjalne wyposażenie jednej z bocznych kieszeni. W jej środku zamontował przewód USB (całkiem długi) a na zewnątrz zamontował sztywne gniazdo umożliwiające podłączenie przewodu, przy pomocy którego będziemy mogli ładować komórkę.

plecak genesis pallad 400 6 20211023 1026918528

14" calowy komputer w środku plecaka

Aby dodatkowo zabezpieczyć materiał przed wilgocią został on zaimpregnowany. Jest trochę sztywny i ma szorstką fakturę, ale prezentuje się dobrze. Czarny, błyszczący kolor na zewnątrz, został połączony z pomarańczowym wykończeniem wewnątrz. Całość prezentuje się elegancko. Pod tym kątem – w mojej ocenie - bije Pallady z serii 500.

plecak genesis pallad 400 9 20211023 1186066203

Paski regulujące długość łatwo się przesuwają

Wewnętrzną stronę pasków oraz tył plecaka pokryto siatką, która ma zapewnić „oddychanie” materiału. Wszystko po to, byśmy niosąc plecak, nie pocili się w tych miejscach, a jeśli już do tego dojdzie, by pot nie wchłaniał się w materiał. Pod siatką umieszczono gąbkę, która zapewnia miękki docisk I muszę przyznać, że po wypakowaniu plecaka różnego rodzaju ekwipunkiem, faktycznie leży on wygodnie. Nie jest to oczywiście plecak na kilkudniowe eskapady w teren, ale w warunkach miejskich, na uczelnię, do pracy, jednodniową wycieczkę itp. doskonale się nada.

plecak genesis pallad 400 7 20211023 1597845263

Plecy plecaka i umieszczona tam kieszeń

Na koniec, dla zainteresowanych zamieszczam specyfikację przygotowaną przez producenta.

SPECYFIKACJA GENESIS PALLAD 400

• Ilość kieszeni zewnętrznych: 5
• Przegrody i komory: Telefon, Laptop, Dokumenty, Akcesoria
• Kieszenie: 5
• Typ: Plecak
• Przeznaczenie: Laptopy
• Waga: 878 g
• Szerokość: 310 mm
• Długość: 140 mm
• Zamknięcie: Zamek
• Zabezpieczenia: System przeciwwstrząsowy
• Pojemność: 18 L
• Maksymalne statyczne obciążenie: 10 kg
• Materiał: Nylon
• Komory: 2
• Dedykowany rozmiar: 15.6 "
• Kolor: Czarny
• Wysokość: 450 mm

Podsumowanie

W porównaniu do modeli Pallad 500 i Pallad 550, ten plecak wydaje się „lajtowy”. Jest mniejszy, sprawia wrażenie też delikatniejszego. Ciągle widać w nim myśl przewodnią całej serii, czyli plecak dla gracza (a dokładniej posiadacza notebooka) i niestety postępującą minimalizację, jeśli chodzi o kwestię zabezpieczeń przenoszonego komputera. O ile w pierwszych plecakach Genesis komora wyposażona była w usztywnienie i specjalne wykończenie chroniące komputer, o tyle teraz mamy zwykłe ściany z materiału, z którego wykonano cały plecak. Nie znaczy to oczywiście, że laptop jest źle chroniony, bo jego komorę wyposażono w gąbkę chroniącą przed uszkodzeniami mechanicznymi, ale wyraźnie widać, że wykonano to oszczędniej.
Pewne uproszczenia w konstrukcji, które zastosował producent (jak chociażby delikatniejsze kieszenie wewnętrzne), nie zmieniają funkcjonalności plecaka, ale wpływają oczywiście na cenę. Za Genesis Pallad 400 wg. producenta powinniśmy płacić 129 złotych, chociaż w Internecie można go też znaleźć za 89 złotych. I wg. mnie to dobra cena.

plecak genesis pallad 400 2 20211023 1667987249

 Paski plecaka z widocznym uchwytem w ich górnej części

 Plusy Minusy 
elegancki
wygodny
dobra jakość wykonania
bardzo dobry stosunek ceny do jakości i funkcjonalności
brak zabezpieczenia zamków
wewnętrzne kieszenie wyglądają na delikatne

Moja ocena:

 robot blogotech ocena 4