foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Spis treści

Już od małego dziecka fascynowały mnie roboty. Wtedy jednak były one przedstawiane najczęściej jako człekopodobne konstrukcje przyjazne dla ludzi, wspierające ich w codziennych obowiązkach. Teraz po (ocenzurowano) latach wiem już, że roboty mogą być różne. Ale też coraz częściej wkraczają w nasze życie. Pierwszym takim przejawem są roboty odkurzające, które już od kilku lat próbują nas do siebie przekonać. Przyznaję, że akurat do tego rodzaju automatu podchodzę z pewnym dystansem, ponieważ jednak nadarzyła się okazja przetestowania takiego urządzenia, chętnie z tego skorzystałem. I oczywiście podzielę się wrażeniami z tego, jak realme TechLife Robot Vacuum sprzątał moje mieszkanie.

Robot oferowany jest w komplecie z zestawem do mopowania. Jest to specjalny wymienny zbiornik na wodę, wyposażony w czujniki, które w sposób inteligentny dozują ciecz. Razem z tym elementem dostarczany jest komplet 12 mopów. I to wszystko – robot oraz dodatkowy pojemnik do mopowania trafiło do mnie w dwóch osobnych kartonach. Razem z główną jednostką dostarczana jest oczywiście stacja bazowa, która z jednej strony jest punktem odniesienia dla robota, a z drugiej jego ładowarką.

Konstrukcja

Stacja ma kształt płaskiej litery U zakończonej w dolnej części nadbudówką, w której umieszczono zasilacz oraz elektronikę sterującą. Zasilanie zapewnia podłączony na stałe zasilacz wpinany do gniazdka sieci elektrycznej. Baza została tak skonstruowana, by robot wsuwał się w ramiona literki U, które stanowią prowadnice dla jego czujników.

robot odkurzajcy realme techlife robot vacuum 3 20210821 1784681555

realme TechLife Robot Vacuum

TechLife Robot Vacuum, tak jak większość robotów sprzątających ma obudowę w kształcie koła. Czarne tworzywo o średnicy 35 cm wyposażono na środku w „wysepkę”, w której umieszczono całą elektronikę odpowiedzialną za mapowanie przestrzeni. To tam umieszczony jest system LiDAR, o którym na pewno słyszeliście przy okazji pojazdów autonomicznych. Z kolei boki wysokie na 10 cm wyposażono w czujniki zderzeniowe odpowiedzialne za wykrywanie dużych przeszkód na drodze robota. Widać to po odstających elementach obudowy, które po zetknięciu z przeszkodą zamykają się uruchamiając czujnik stykowy i zatrzymując robota. Zastosowane tu sensory są czułe, wystarczy niewielki opór by ruchomy odkurzacz się zatrzymał. Niestety, tworzywo które wykorzystano na obudowę bardzo chętnie absorbuje kurz i odciski palców. Tak więc po kilku dniach robot nie wygląda zbyt elegancko. Na górze znajduje się też przyciski włączające robota i wysyłające go do bazy.
Zaglądając na spód zobaczycie rolki napędowe, rolkę kierującą oraz szczotkę zgarniającą brud do pojemnika. To tam umieszczono też różne czujniki, które prowadzą robot po wytyczonej przez system ścieżce.

robot odkurzajcy realme techlife robot vacuum 7 20210821 1037666257

Przegląd podwozia

Konstruktorzy realme wyposażyli swój odkurzacz w 38 czujników umożliwiających robotowi mapowanie pomieszczeń, unikanie przeszkód i oczywiście systematyczne sprzątanie. To dzięki nim robot ma zapewnić czystość w naszym mieszkaniu. Jak na nowoczesne urządzenie przystało, realme TechLife Robot Vacuum współpracuje z inteligentnymi asystentami Google i Amazona. Zadbano też o komfort użytkowników ograniczając hałas generowany przez robota do 55 dB. Dla porównania „tradycyjne” odkurzacze wytwarzają dźwięki na poziomie 70-80 decybeli. Napęd, ssanie pod ciśnieniem 3000 Pa i wszystkie czujniki zasilane są przez baterie o pojemności 5.200 mA. Mają one pozwolić na ciągłą pracę przez pięć godzin. Robota wyposażono też w kamerę, która ma wspierać system sterowania zwłaszcza przy ścianach i w rogach. System sterujący odkurzaczem ma inteligentnie dostosowywać prędkość swojej jazdy jak również moc ssania.