foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Spis treści

Kiedy pojawiła się pierwsza informacja o Star Wars Jedi Challenge, przygotowanym przez Lenovo, wiedziałem, że to coś, co mnie nie ominie. Rozszerzona rzeczywistość w klimatach Star Wars – jak mogę tego nie przetestować? Musiało jednak minąć trochę czasu, zanim zestaw trafił w moje ręce. Ale jak już trafił… działo się. Nie będę opisywał szczegółów, siniaków, rozbitych mebli, uszkodzonych dronów… Skupię się na przedstawieniu zestawu oraz moich wrażeń z jego użytkowania.

lenovo star wars jedi challenges 1 20180623 1066053437

Pudełko zapowiada niezłą zabawę

Jak na Star Wars przystało już samo opakowanie robi wrażenie. Duże, sztywne pudełko zostało udekorowane na górze kolorową grafiką przedstawiającą pojedynek na miecze świetlne. W środku w specjalnie wyprofilowanym korytku spoczywa miecz świetlny. Po prawdzie jest to kontroler w kształcie miecza świetlnego. Piękna, chromowana rękojeść z przyciskami, przypięciem do pasa, wiernie oddaje miecz Luka Skywalkera. Pod nią w drugiej części pudełka znajdują się gogle AR Lenovo Mirage, lokalizator, kaseta na telefon, zestaw przewodów (przewód Lightning/Micro-USB, przewód USB-C/Micro-USB, przewód Micro-USB/Micro-USB), ładowarki i oczywiście papierowa instrukcja. Wszystko elegancko i bezpiecznie zapakowane.

lenovo star wars jedi challenges 3 20180623 1341265107

Zestaw Lenovo star Wars Jedi Challenges

Razem z tym zestawem trafił do mnie smartfon Motoroli - Moto Z² Force Edition, ponieważ jednak w Waszym przypadku możecie mieć inne telefony, nie będę opisywał tego elementu zestawu skupiając się tylko na tym, co przygotowało Lenovo.

Konstrukcja

Gogle AR Lenovo Mirage

Na pierwszy rzut oka okulary do rozszerzonej rzeczywistości nie różnią się wizualnie od tych do wirtualnej rzeczywistości. Ale tylko na pierwszy rzut oka. Konstrukcja przyłbicy jest zbliżona, ma elastycznymi paski przytrzymujące ją na głowie, ale już przedni panel wygląda całkiem inaczej. W goglach VR w tym miejscu, za plastikową osłoną umieszczany jest smartfon. Natomiast w okularach AR przednia część jest przezroczysta z umieszczonymi w środku lustrami – przynajmniej takie sprawia wrażenie – i na dodatek wyposażona w dwie kamery umieszczone w górnych rogach. Od wewnętrznej strony widać natomiast kolejne lustra, na których wyświetlany jest połączony obraz z kamer i umieszczonego nad nimi smartfonu. No właśnie, telefon umieszczony w specjalnej kasecie, która zapewnia jego odpowiednią pozycję, montowany jest w górnej części przyłbicy. W tym celu z lewej strony, za dyskretną osłoną, umieszczono gniazdo, do którego wsuwa się telefon. Aby wszystko zadziałało, trzeba telefon podłączyć przy pomocy przewodu z Lenovo Mirage. Służy do tego port microUSB umieszczony nad miejscem na telefon. Po drugiej stronie okularów umieszczono przyciski sterujące – włącznik oraz przyciski „do przodu” i „do tyłu”.

lenovo star wars jedi challenges 15 20180623 1999469587

Gogle AR Lenovo Mirage

Gogle wyposażono w miękkie gumki dociskające je do czoła oraz do kości policzkowych. I tu niestety widać, że w tym miejscu producent powinien popracować nad wykonaniem. Zestaw, który do mnie trafił przeszedł już przez ręce kilku testerów i widać, że miękkie ochraniacze nie wytrzymują nawet tak krótkiego wykorzystania. Materiał osłaniający gąbkę odkleja się, a i sama gąbka w niektórych miejscach odkleja się od plastikowej konstrukcji Lenovo Mirage. Poza tym jednak gogle są wykonane z dużą dbałością o jakość. Wszystko jest dokładnie spasowane, nie ma luźnych części, nic nie skrzypi, widać, że Lenovo Mirage pod tym kątem jest dopracowane.

lenovo star wars jedi challenges 17 20180623 1056427299

Gogle AR Lenovo Mirage od drugiej strony

Kontroler – miecz świetlny

lenovo star wars jedi challenges 2 20180623 1535729048

Miecz przygotowany przez Lenovo

Główny i jednocześnie najważniejszy element całego zestawu – miecz Luka Skywalkera. Element wykonany na licencji, bardzo dokładnie odzwierciedla pierwowzór z filmu. Chromowana rękojeść z czarnymi, gumowymi wstawkami zapewniającymi pewność chwytu, robi wrażenie. Zadbano nie tylko o przełączniki, ale i takie elementy jak pierścień kołnierza strojącego, regulatory mocy, długości ostrza czy zaczep. Jednym słowem – wierna kopia filmowego rekwizytu. Co prawa w wersji Lenovo nie możemy sterować mocą czy długością ostrza, ale na rękojeści są przyciski, przy pomocy których aktywujemy wybrane w grze opcje. W korpusie ukryty jest akumulator, który zapewnia działanie kontrolera i komunikację z pozostałymi elementami zestawu. Bateria ładowana jest przez port microUSB umieszczony w spodniej części miecza. Tam też umieszczony jest włącznik aktywujący kontroler. Z kolei w górnej części znajduje się krótki, ok. 3 cm fragment miękkiego tworzywa, które symuluje wychodzące z miecza ostrze. Po włączeniu kontrolera zmienia ona kolor, co nadaje mu autentyczności a jednocześnie pokazuje, że jest on aktywny.

lenovo star wars jedi challenges 10 20180623 2047586555

Dobry miecz to podstawa

luke skywalker empire by britmodtokyo d41muyv

I dla porównania eksponat filmowy przy pasie głównego bohatera SW

prezentacja miecza

Prezentacja miecza przez jego właściciela

Lokalizator

To najmniejszy, a jednocześnie najważniejszy element całego zestawu. Jest to umieszczona na podstawie, miękka gumowa kulka stylizowana na piłkę golfową. Jest oczywiście od niej większa. Na spodzie podstawy znajduje się gniazdo na dwie baterie AA, które zapewniają zasilanie tego modułu. Poniżej miejsca na akumulatory znajduje się trzypozycyjny przełącznik, który w pozycji neutralnej (środkowej) wyłącza lokalizator, a w pozycjach skrajnych uruchamia tryb gry dla jednej lub dwóch osób. W zależności od wybranej opcji, kulka świeci się na fioletowo lub turkusowo.

lenovo star wars jedi challenges 6 20180623 1648476655

Lokalizator - naważniejszy element zestawu

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube