foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Spis treści

Wydawałoby się, że dziś, w czasach gdy samochody mają już wbudowane nawigacje i gdy nawet smartfony poprowadzą nas do celu, czas standardowych urządzeń nawigacyjnych przeminął. Okazuje się jednak, że nie, że producenci ciągle mogą i chcą proponować coś nowego. Niedawno na polskim rynku zadebiutował nowy model nawigacji Navitel, oznaczony symbolem E500 Magnetic. Czy faktycznie ma szansę przyciągnąć swoim magnetyzmem potencjalnych użytkowników? Sprawdziłem to i oczywiście podzielę się z Wami swoimi spostrzeżeniami.

Warto dodać, że nawigacja Navitel E500 gościła już u mnie, ale niestety nie przypadła mi do gustu. Ten model jest jej nową generacją, która mam nadzieję wyeliminuje wszystkie (albo chociaż część) niedociągnięć poprzedniego modelu. Zmianę widać już na pudełku, które zaprojektowano całkiem inaczej. Pomijam tu kwestię samej konstrukcji opakowania, bardziej mi chodzi o zastosowaną szatę graficzną. Kolorystycznie wygląda podobnie, jednak w tym przypadku grafik usunął z górnej powierzchni flagi krajów, których mapy są zainstalowane. Umieścił je na jednej z bocznych ścianek, dzięki czemu można było powiększyć zdjęcie przedstawiające nawigację. Wyeksponowano też w postaci odpowiednich ikon główne cechy urządzenia: wbudowany GPS (jakżeby inaczej), Windows CE jako system operacyjny, ekran o przekątnej 5”, procesor 800MHz, wewnętrzna pamięć 8GB, obsługa kart microSD o pojemności do 32GB i magnetyczny uchwyt mocujący. Tym samym wiemy już, czemu w nazwie występuje „magnetic”. Na pozostałych bokach umieszczono zdjęcie nawigacji, uchwytu mocującego i sposobu montażu. Znajdują się tam też informacje o zawartości pudełka, wsparciu technicznym itp. W środku znajduje się nawigacja, uchwyt samochodowy, rysik, ładowarka samochodowa, pokrowiec, przewód miniUSB – USB oraz instrukcja użytkownika i gwarancja. Jak widać są tam „nowinki” praktycznie niespotykane w przypadku tego typu urządzeń. Mam tu na myśli rysik i pokrowiec. Z tym pierwszym spotkałem się już co prawda w przypadku wcześniejszej wersji E500, ale ten drugi.. sympatyczny ukłon producenta w stronę użytkowników.

nawigacja navitel e500 magnetic 1 20180324 2062940101

Pudełko z nawigacją

Konstrukcja

Grafika zaprezentowana na pudełku pokazuje, że zmiana nie dotyczy tylko sposobu mocowania. Również obudowa została zmieniona. Wcześniejszy model miał bardziej zaokrąglone kształty, wykonano ją też z innego materiału. W tym przypadku wyświetlacz zamknięto w czarnej, matowej ramce, która w górnej i dolnej części jest błyszcząca. Również pod ekranem zastosowano połyskliwy materiał, który stanowi tło dla srebrnego logo producenta. Odpowiednio wyprofilowana ramka powoduje, że ekran jest zagłębiony w obudowie na ok. milimetr. To niestety oznacza, że na dolnej krawędzi będzie się zbierał kurz, który spowoduje, że po jakimś czasie ta elegancka nawigacji straci swoją estetykę.

nawigacja navitel e500 magnetic 3 20180324 1647884127

Zwartość pudełka

Włącznik znajduje się po lewej stronie na górnej krawędzi. Wszystkie interfejsy umieszczono na lewym boku, znajdują się tam: gniazdo słuchawkowe, gniazdo na karty pamięci microSD i gniazdo mini USB. Z tyłu, na środku, znajduje się gniazdo do mocowania uchwytu samochodowego. Na pierwszy plan rzuca się gniazdo do mocowania, w centrum którego znajdują się dwa rzędy styków. Na jego obwodzie widać otwory stabilizujące urządzenie w uchwycie. W dolnym lewym rogu obudowy, w specjalnym gnieździe, umieszczono rysik. Niestety wyciąga się go dość ciężko. Nie wyobrażam sobie wyciągania go w czasie jazdy. Z drugiej strony w czasie jazdy nie powinniśmy obsługiwać nawigacji, ale pokażcie mi kierowcę, który tego nie robi.

nawigacja navitel e500 magnetic 9 20180324 1360515184

Tył nawigacji

Widać, że E500 Magnetic to nie wcześniejsza wersja, którą poddano odświeżeniu, a zaprojektowana od początku całkiem nowa konstrukcja. Prezentuje się ciekawiej od swojej poprzedniczki ale ma też coś z nią wspólnego. Podobnie jak E500, tak i ta nawigacja wykonana jest z dużą dbałością o jakość. Materiał obudowy wygląda na solidny i chociaż nie rzucałem nią na beton, nie wygląda na to, by miało to jej zaszkodzić.

Komentarze   

# Ryszardzik 2018-11-17 10:36
Może ta rosyjska nawigacja nie jest droga, ale za to niefunkcjonalna . Menu dość opornie się obsługuje, a mocowanie u mnie nie trzymało. Słabizna moim zdaniem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# krzychu 2019-03-14 12:39
Program navitela to porażka. Dziwnie się gubi w czasie jazdy, a już jak się pomylisz i skręcisz nie tam gdzie trzeba to już całkiem głupieje. Jakby tego było mało po zainstalowaniu innej aplikacji na karcie SD (po "odblokowaniu" bo sprzęt nie pozwala odpalić innego programu) tj mapa map oraz automapa okazało się że z kartą też słabo współpracuje tzn wolno i niezbyt płynnie. Najlepsze w polsce programy działały na tym sprzęcie słabiej niż mój stary Lark. Tylko wyświetlacz przyzwoity.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube