foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Spis treści

Dzisiejsza praca wymaga od nas analizy wielu informacji. Bardzo często osoby pracujące dziś w biurach korzystają nie z jednego, a dwóch a czasami nawet trzech monitorów. Jednak każdy monitor to zajęte na biurku miejsce, to dodatkowy przewód zasilający, przewód komunikacyjny itp. itd. Producenci znają te problemy, dlatego wprowadzają na rynek duże monitory. Przykładem jest Philips, który zaoferował model 439P9H. Jak łatwo się domyślić ma on matrycę o przekątnej 43 cali. Czy tak duży ekran zapewnia odpowiedni komfort pracy?

Monitor dostarczany jest w olbrzymim kartonie (co raczej nie dziwi, bo to w końcu 43 cale), z odłączoną podstawą i kompletem przewodów: HDMI, DP i USB-C do C/A i oczywiście przewodem zasilania. I w zasadzie nic więcej nam nie potrzeba. Podczas rozpakowywania zaskoczyły mnie grafiki umieszczone na kartonie. Producent postanowił ułatwić rozpakowanie wskazując jednocześnie bezpieczny sposób, w jaki powinniśmy wyjmować monitor z pudełka. Według Philipsa powinny to robić co najmniej dwie osoby, warto o tym pamiętać, bo ten model to naprawdę kolos.

monitor philips 439p9h 1 20201205 1926611825

Monitor Philips 439P9H

Konstrukcja

Monitor jest olbrzymi. Co innego powiedzieć 43 cale, a co innego postawić taki monitor na biurku. Już na pierwszy rzut oka widać, że jest to monitor panoramiczny. Jego długość przekracza metr, podczas gdy wysokość ma trochę więcej jak pół. Co ciekawe, zakrzywienie tylko podkreśla to wrażenie.
Obudowę wykonano z ciemnego tworzywa – koloru często stosowanego w przypadku monitorów – które nadaje jej eleganckiego, estetycznego wyglądu. Podstawa wykonana w postaci wygiętego płaskownika ma dużą kolumnę, na której wspiera się monitor. Montaż odbywa się na głowicy, którą wyposażono w płytkę wykonaną w standardzie VESA. Nie ma tam żadnego zatrzasku, który blokowałby uchwyt, jest on mocowany przy pomocy śrub. Philips zaleca by połączenia kolumny z monitorem dokonać jeszcze przed wypakowaniem tego ostatniego z kartonu co ułatwi to nie tylko montaż, ale i wyjęcie dużego, wygiętego wyświetlacza ze styropianu. Kolumna, umożliwia nie tylko zmianę pochylenia monitora, ale i obrotu wokół osi pionowej.

monitor philips 439p9h 4 20201205 1361904076

Mocowanie kolumny

To, co zauważa się przy wyciąganiu monitora z kartonu to zamontowana na górze głowica kamery. Jest ona wysuwna, co pozwala skierować obiektyw na siedzącego przed monitorem użytkownika. Dzięki temu można dobrze wykadrować obraz z kamery. Oczywiście monitor ma też mikrofon, który pozwala przesyłać dźwięk. Tym samym monitor jest w pełni wystarczający do prowadzenia wideo rozmów czy telekonferencji. Zwłaszcza to ostatnie ze względu na rozmiar ekranu może być motywacją do zakupu 439P9H do firmy.
Wszystkie gniazda interfejsów zlokalizowano z lewej strony kolumny (patrząc z przodu), natomiast z prawej znajduje się gniazdo na przewód zasilający oraz włącznik zasilania. To od razu pokazuje, że zasilacz jest umieszczony w obudowie monitora. Interfejsy umożliwiające podłączenie 439P9H do komputera lub innych urządzeń to: dwa porty DisplayPort, jeden port HDMI, dwa porty USB C, cztery porty USB 3.2, wyjście słuchawkowe oraz port Ethernet. Jak widać jest tego całkiem sporo. Od razu powiem, że porty USB można wykorzystać do zasilania urządzeń mobilnych.

monitor philips 439p9h 2 20201205 1702614794

Głowica kamery z mikrofonami

Tak jak w innych monitorach Philipsa, tak i tu przyciski sterujące zlokalizowano w prawym dolnym rogu. Z przodu umieszczono grafiki informujące o ich funkcjonalności natomiast same klawisze znajdują się na dolnej krawędzi. Są one duże, łatwo wyczuwalne, korzystanie z nich jest łatwe. Dużo łatwiejsze w porównaniu do mniejszych monitorów.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube