foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Myszki z serii Krypton wprowadzane na rynek przez Genesis cieszą się na tyle dużą popularnością, że producent zdecydował się na odświeżanie wprowadzonych wcześniej modeli wyposażając ją w nowsze komponenty. Tak stało się też z myszką Krypton 700, którą przybliżyłem Wam w lipcu 2017 roku. Dziś opowiem o drugiej generacji tego akcesorium. Spójrzcie, co wnosi nowego.

DSC 0046

Opakowanie

Pudełko, w którym dostarczana jest myszka, praktycznie nie uległo zmianie. W zasadzie jedyna różnica to oznaczenie G2 wskazujące na druga generację tego modelu. Poza tym, cały czas mamy do czynienia z kolorystyką stosowaną przez Genesis od kilku już lat. Czerń, czerwień – kolory, które od lat kojarzą się z akcesoriami gamingowym. Nie zabrakło oczywiście informacji o głównych parametrach myszki, szybki rzut oka pokazuje, że tak jak wcześniej zastosowano tu podświetlenie RGB. W środku oprócz myszki i dokumentacji papierowej producent załącza też komplet teflonowych ślizgaczy.

Konstrukcja

Budowa Krypton 700 G2 nie różni się wizualnie od swojego pierwowzoru. Cały czas mamy do czynienia z myszką dla osób praworęcznych - odpowiednio wyprofilowana obudowa zapewnia wygodne ułożenie dłoni. Przesiadając się na nową generację, tak jak poprzednio mamy do czynienia z trzema przyciskami na lewej krawędzi. Ich lokalizacja nie zmieniła się, dwa z nich umieszczone są bardziej na środku, znajdują się w zasięgu kciuka, natomiast trzeci umieszczony na krawędzi głównego lewego przycisku obsługiwany jest palcem wskazującym. Tradycyjnie pomiędzy głównymi przyciskami umieszczono rolkę przewijania a za nią dwa przyciski do zmiany rozdzielczości. Rolka oczywiście pełni również rolę przycisku. Jak nietrudno policzyć daje to 8 różnych możliwości działania.

DSC 0048

Zawartość opakowania

Wspomniałem wcześniej, że myszka ma podświetlenie RGB. Jest ono widoczne zarówno z tyłu obudowy, gdzie umieszczono logo oraz prawie na całym obwodzie na górnej krawędzi. Nie zmienił się też układ ślizgaczy. Odwracając myszkę można zobaczyć trzy nieregularne ślizgacze oraz czujnik położenia kursora umieszczony na środku.
Nie zmieniono również materiału, z którego wykonano obudowę. Jest to takie samo (przynajmniej w dotyku) miękkie i przyjemne w dotyku tworzywo. Niestety, nie zmieniono też powierzchni, cały czas jest ona gładka – również na bokach – co oznacza, że podczas intensywnej gry, gdy ręka się spoci, dłoń może się ślizgać na myszce. Oczywiście na bokach są wyprofilowania poprawiające komfort korzystania z Krypton 700 G2. Takie samo udogodnienie było w myszce z 2017 roku. W ciągu tych czterech lat producent nie zmienił też podejścia do wytrzymałości przewodu. Prawdopodobnie wykorzystywany jest tu ten sam sznur, bo tak jak poprzednio mamy osłonę z plecionki oraz wzmocniona końcówkę USB.

DSC 0050

Krypton 700 G2

Jeśli porównacie powyższy opis z recenzją z 2017 roku zobaczycie, że pomiędzy pierwszą i drugą generacją nie ma wizualnej różnicy. Co więc takiego wnosi G2? Na to pytanie odpowie specyfikacja.

Specyfikacja

• Maksymalna rozdzielczość: 8000 DPI
• Rozdzielczość: 200 - 8000 DPI
• Sensor: Optyczny
• Model sensora: Pixart PAW3333
• Liczba przycisków: 8
• Programowalne przyciski: Tak
• Liczba programowalnych przycisków: 8
• Podświetlenie: Tak
• Kolor podświetlenia: RGB
• Akceleracja: 35 G
• Częstotliwość próbkowania: 1 000 Hz
• Maksymalna szybkość śledzenia: 300 inch/s
• Maksymalna szybkość przetwarzania danych: 8000 FPS
• Komunikacja: Przewodowa
• Długość przewodu: 200 cm
• Właściwości: Wbudowana pamięć
• Wbudowana pamięć: Tak
• Żywotność przycisków: 20 mln.
• Materiał: ABS
• Typ ślizgacza: Teflon
• Złącza: USB 2.0
• Obsługiwane systemy operacyjne: Windows XP, Windows Vista, Windows 8, Windows 7, Windows 10, Linux, Android
• Kolor: Czarny
• Cechy dodatkowe: Plug&Play
• Akcesoria w zestawie: Zestaw ślizgaczy, Instrukcja obsługi
• Długość: 128 mm
• Szerokość: 69 mm
• Wysokość: 38 mm
• Waga: 96 g

DSC 0056

Podwozie myszki

Pierwsza linijka powyższej listy pokazuje co nowego wnosi najnowsza wersja Krypton 700. Pierwsza wersja myszki oferowała rozdzielczość 7.200 dpi, podczas gdy ta, o której dziś czytacie, daje 8.000 dpi. To oczywiście wiąże się z innym czujnikiem, który przenosi ruch myszki na ruch kursora na ekranie. Wcześniejszy sensor PMW 3310 został zastąpiony Pixart PAW3333. Jest to trochę podkręcona wersja czujnika PMW3325, od którego różni się podniesioną prędkością maksymalną do 5.58. Pixart wprowadził go na rynek w 2020 roku, a więc nie tak dawno. Zamiana sensora dała Kryptonowi 700 G2 wyższą rozdzielczość. Starsza generacja pozwalała ustawić czułość czujnika na 7.200 DPI, a tu jak widzicie mamy 8.000 DPI.

DSC 0061

Podświetlenie myszki

Użytkowanie

Pozostałe rzeczy nie uległy zmianie. Mysz wyposażona jest w pamięć, która pozwala na osadzenie w niej konfiguracji zarządzającej funkcjonalnością przycisków. Do tego oczywiście potrzebne jest oprogramowanie, które trzeba pobrać ze strony producenta. Aplikacja, przy pomocy której konfigurujemy myszkę została odświeżona, chociaż jej funkcjonalność nie uległa zmianie – cały czas mamy dostępne te same funkcje (no może są inne opcje w przypadku podświetlenia), tylko trochę inaczej je rozmieszczono. Na trzech ekranach dostępne są opcje: przypisania funkcji poszczególnym przyciskom, zmiany rozdzielczości i na ostatnim możemy skonfigurować podświetlenie. W przypadku ustawiania czułości sensora, rozdzielczość możemy zmienić jednocześnie dla dwóch osi. Nie ma tu opcji zmiany czułości dla każdej z osi osobno. A to dla niektórych graczy jest pożądana funkcja. Oprogramowanie pozwala na ustawienie pięciu poziomów rozdzielczości. Kolory to oczywiście pełne RGB, możemy ustawić je zarówno na osiach podstawowych kolorów, jak i wpisywać wartości ręcznie w odpowiednich polach. I oczywiście mamy kilka różnych efektów, typu oddychanie, fala, światło ciągłe itp. Wszystkie ustawienia możemy zachować w jednym z pięciu profili. Każdy z nich może być zapisany na dysku lokalnym lub wgrany do pamięci myszki. Zwróćcie uwagę, że do pamięci Krypton 700 G2 (w pierwszej generacji myszki było tak samo) można wgrać wszystkie przygotowane profile. Przy pomocy przycisku w dowolnej chwili możemy się pomiędzy nimi przełączać. Oczywiście można też przygotować sobie makra, mechanizm ich budowania nie różni się od tego, z czym możecie się spotkać w przypadku innych myszek.

capture 001 30042022 145357 capture 002 30042022 145402

capture 003 30042022 145408 capture 004 30042022 145548

Przykładowe zrzuty ekranowe z aplikacji do konfiguracji myszki


Ponieważ konstrukcyjnie Krypton 700 G2 nie różni się od Krypton 700, przesiadka ze starszej generacji na nowszą nie wiąże się ze zmianą nawyków. Komfort korzystania z myszki jest taki sam. Wyprofilowana obudowa umożliwia wygodne oparcie dłoni, dzięki czemu nawet kilkugodzinna zabawa nie powoduje jej zmęczenia. Materiał obudowy nie ślizga się, nawet gdy dłoń się spoci. Ze względu na wielkość myszki, każdy chwyt: palm grip, claw grip i finger grip, będzie się dobrze sprawdzał. Wszystko oczywiście zależy od preferencji użytkownika.
W praktyce Krypton 700 G2 sprawuje się bardzo dobrze. Dzięki zastosowaniu teflonowych ślizgaczy ma dobry poślizg zarówno na podkładach z tworzyw sztucznych, jak i pokrytych materiałem czy skórą. Sprawuje się dobrze również na powierzchni biurka czy stołu - ruch myszki jest dobrze przenoszony na ruch kursora na ekranie. Do jej pamięci możemy załadować wszystkie zdefiniowane profile i przełączać się pomiędzy nimi w trakcie gry. Przyciski są dobrze rozstawione, chociaż do tego umieszczonego na lewej krawędzi lewego przycisku trzeba się przyzwyczaić.

DSC 0061 DSC 0062

Przykładowe podświetlenia

Kolorowe podświetlenie zapewnia ciekawy efekt, trzeba jednak dobrze dobrać kolor i efekt migania, w przeciwnym wypadku światło może być męczące, a dla niektórych nawet rozpraszające. To oczywiście zależy od indywidualnych upodobań, ja wolę gdy myszka świeci światłem jednolitym, a nie pulsującym.

Podsumowanie

Za nową generację Kryptona trzeba dziś zapłacić ok. 130 złotych. Jest wygodna i funkcjonalna i na pewno przypadnie do gustu niejednemu graczowi. Najciekawsze jednak jest to, że jest oferowana taniej, niż jej pierwsza wersja. A przecież oferuje trochę więcej, bo ma w końcu lepszy sensor. Nie pozwala co prawda zmienić wagi ale oferuje całkiem sporo. Zaprojektowana przez specjalistów zapewnia wygodną obsługę dzięki czemu zabawa jest faktycznie zabawą.
Genesis nie jest tak znaną marką jak Razer czy Sennheiser, ale w segmencie niskobudżetowych akcesoriów gamingowych jest już znane. I najwyraźniej lubiane skoro powstają nowsze generacje myszek sprzed lat. To oznacza też, że Krypton 700 cieszył się dużą popularnością. I moim zdaniem jeśli interesuje Was dobra, wygodna mysz do grania i nie chcecie wydawać kokosów na topowe marki, to powinniście się zainteresować tym modelem.

DSC 0066

 Genesis Krypton 700 G2

 Plusy Minusy 
prosta, elegancka konstrukcja
zapasowe ślizgacze w komplecie
możliwość załadowania wszystkich profili do pamięci myszki
brak możliwości zmiany wagi
brak polskiej wersji oprogramowania do konfiguracji m
yszki

Moja ocena:

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube