foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Genesis Krypton 220 to kolejny model myszki, którą polski producent przygotował z myślą o miłośnikach gier komputerowych. Niedawno pojawił się w sklepach i oczywiście w moich rękach. Co ta mysz oferuje swojemu posiadaczowi dowiecie się z poniższego tekstu.

Mysz, którą dziś Wam opiszę jest kolejna wersją modelu 200, który niedawno recenzowałem. I muszę przyznać, że różnica jest niewielka. Nawet bardzo niewielka. W przypadku pudełka, w którym dostarczana jest mysz, nie ma praktycznie żadnej różnicy. Porównując opakowania łatwo dostrzec, że zmiana dotyczy tylko nazwy i wyglądu myszki. Jak zobaczycie poniżej, również specyfikacja praktycznie nie uległa zmianie.

myszka genesis krypton 220 1 20211106 2098062505

Opakowanie

Konstrukcja

Gabarytowo mysz jest praktycznie identyczna do poprzedniczki. Jej główne wymiary – wg specyfikacji – różnią się na poziomie milimetra, co tak naprawdę może być zarówno celowym działaniem, jak i błędem pomiarowym. Ciągle jest to mysz przewodowa, która połączona jest z komputerem przy pomocy sznura o długości 180 cm. Jest on oczywiście zakończony wtykiem USB, który od paru lat jest już standardem w przypadku tego typu akcesoriów. Jego wprowadzenie do obudowy zabezpieczono kołnierzem z twardego plastiku, który wzbudza zaufanie. Nie sądzę, by podczas użytkowania mysz uległa uszkodzeniu w tym miejscu. Z drugiej strony przyznam, że od wielu lat nie spotkałem się z sytuacją, by przewód uległ przerwaniu w jakimkolwiek miejscu. A używam myszek intensywnie - po kilkanaście godzin dziennie. Zmieniam je raczej dlatego, że chcę czegoś nowego, a nie dlatego, że akcesorium uległo uszkodzeniu.

myszka genesis krypton 220 2 20211106 1740814235

Genesis Krypton 220

Główna zmiana w porównaniu do wersji 200 polega na innym ukształtowaniu górnej części. O ile w przypadku poprzedniej myszki mieliśmy do czynienia z jednolitą gładką płytką rozdzieloną tylko w przedniej części rolką przewijania, o tyle w tym modelu mamy wyraźnie główne przyciski odznaczone od części przykrywającej grzbiet. Są one wyraźnie oddzielone paskiem innego tworzywa. Nadaje to ciekawszego charakteru myszki. Oczywiście mamy do dyspozycji rolkę przewijania oraz przycisk zmiany rozdzielczości. Dla poprawy kontroli scrolla, na jego obwodzie umieszczono pokarbowany silikon. Wykonanie obudowy z różnych materiałów dało ciekawy efekt wizualny, który jest podkreślany przez podświetlenie. Kolorowe światełka na pewno dodają myszce uroku.
Zmiana materiałów nie wpłynęła na kształt obudowy. Ciągle Krypton ma smukłą obudowę z lekkim wcięciem „w talii”. Symetryczna myszka na pewno spodoba się osobom leworęcznym. Jedyne co może im przeszkadzać w korzystaniu z tego akcesorium to dodatkowe przyciski umieszczone w górnej części z lewej strony Kryptona. One zostały przygotowane z myślą o graczach praworęcznych. To jednak stały problem miłośników gier komputerowych, u których dominuje lewa ręka.

myszka genesis krypton 220 4 20211106 1133335825

Przegląd podwozia

Dobry poślizga zapewniają trzy całkiem spore ślizgacze na spodzie myszki. Z kolei dobre przenoszenie ruchów na kursor zapewnia czujnik optyczny – taki sam jak ten, który zastosowano w modelu 200. To oczywiście przekłada się na podobną jakość działania w grach. Jedyną różnicą jest wygoda w trzymaniu myszki. Ciągle jednak bardzo dobrze sprawdzają się chwyty palm grip i fingertip, chociaż (zawsze to powtarzam) mogę być nieobiektywny w tym względzie, bo są to najczęściej stosowane przeze mnie sposoby trzymania myszki. Na pewno jednak z uwagi na to, że myszka jest niewielka i bardzo lekka, operuje się nią bardzo wygodnie.

Oprogramowanie

Kolejną cechą wspólną z Krypton 200 jest przygotowane przez producenta oprogramowanie pozwalające skonfigurować mysz. Przygotowaną konfigurację można wgrać do pamięci urządzenia, co na pewno przyda się tym, którzy grają w różnych miejscach.
Program do konfiguracji jest identyczny jak ten, który wykorzystano w myszce Krypton 200. Zmieniono jedynie grafikę przedstawiającą akcesorium i oczywiście jej nazwę. W górnej części okna są dostępne przyciski, które pozwalają na przełączanie się pomiędzy dwoma profilami oraz zaawansowanymi ustawieniami myszki, konfiguracją podświetlenia oraz nagrywaniem makr. Pisałem wcześniej, że mysz ma wbudowaną pamięć, co oznacza, że ustawienia danego profilu można załadować do pamięci myszki, przy czym można tam wysłać tylko jeden zestaw konfiguracji. Jaka jest dokładna funkcjonalność tego programu najlepiej pokazują poniższe zrzuty ekranowe.

capture 001 06112021 153945

capture 003 05102021 000831

capture 004 05102021 000900

capture 005 05102021 000907

capture 002 06112021 170559

Zrzuty ekranowe z aplikacji do konfiguracji Krypton 200

Jak widać w głównym oknie widać mysz z oznaczonymi przyciskami. Obok znajduje się lista tych klawiszy oraz rozwijane menu, które pozwalają przypisać im różne funkcje systemowe albo zdefiniowane wcześniej makra. Jak już wiecie te ostatnie definiujemy przy pomocy przycisku znajdującego się nad grafiką przedstawiającą Krypton 220. Proces ich przygotowania i zapisania nie odbiega od tego, z czym mamy do czynienia w innych myszkach. Wprowadzamy nazwę makra, uruchamiamy przycisk rejestracji a potem wciskamy sekwencję klawiszy. Przed zapisaniem możemy makro zmodyfikować zmieniając czasy, dodając ręcznie dodatkowe klawisze itp. Oczywiście wcześniej zapisane makra możemy też edytować wprowadzając zmiany. Pod kątem funkcjonalnym oprogramowanie jest bardzo proste, ogarnięcie jego funkcjonalności nie powinno sprawiać kłopotów. Nawet pomimo braku polskiej wersji językowej.

myszka genesis krypton 220 8 20211106 1156253486

Podświetlenie myszki

Użytkowanie

Wspomniałem już, że Krypton 220 dobrze leży w dłoni. Wykorzystany w niej czujnik optyczny dobrze przenosi ruch myszki – jest tak, jak powinno być. Przyciski umieszczone na lewym boku znajdują się w optymalnym miejscu, nawet jeśli mysz trzymana jest przez dużą dłoń. Bez problemów można sięgnąć do nich kciukiem. Trochę gorzej wygląda sprawa z przyciskiem do zmiany rozdzielczości. Posiadacze dużych dłoni (lub długich palców) mogą mieć kłopot z wygodnym sięganiem do niego. Niestety, ponieważ zmianę czułości czujnika realizujemy przy pomocy jednego przycisku, możemy ją regulować tylko w jedną stronę. Nie liczcie więc na płynną zmianę z mniejszej na większą i z powrotem.

myszka genesis krypton 220 10 20211106 1524423607

Różne kolory podświetlenia

Podczas gry mysz sprawuje się dobrze. Ma dobry poślizg zarówno na podkładach z tworzyw sztucznych, jak i pokrytych materiałem czy skórą. Nie zauważyłem tu żadnej różnicy pomiędzy nią, a wcześniejszą generacją. Również na powierzchni biurka czy stołu dobrze się ślizga. Ułatwia to oczywiście niewielka waga akcesorium.
Kolorowe podświetlenie zapewnia ciekawy efekt, ale też nie jest to dziś żadna nowość. Na pewno możliwość zmiany rodzaju i koloru podświetlenia jest wygodna, ale to tylko efekt wizualny. Ważny, ale nie wpływający na funkcjonalność akcesorium.
Jak już wcześniej napisałem, podczas korzystania z Kryptona, bardzo dobrze (w moim przypadku) sprawdzały się chwyty palm grip i fingertip. Ponieważ myszka jest niewielka i bardzo lekka, operuje się nią bardzo wygodnie.
Tradycyjnie działanie myszki przetestowałem w swoim standardowym pakiecie gier: The Old Republic, Lord of The Rings Online, Star Trek Online, Neverwinters Night Online, Tron Evolution i Gears of War. I podobnie jak Krypton 200, mysz sprawdzała się doskonale. Pod kątem funkcjonalnym, nie ma tu praktycznie żadnej różnicy. Jedyna zmiana wiąże się przede wszystkim z wyglądem.

myszka genesis krypton 220 12 20211106 1616516630

Widok na myszke z góry

Tradycyjnie, zainteresowanym przybliżam specyfikację publikowaną przez producenta.
• Przeznaczenie: Dla graczy
• Złącza: USB Typ-A
• Komunikacja: Przewodowa
• Długość przewodu: 180 cm
• Kolor: Czarny
• Podświetlenie: Tak
• Kolor podświetlenia: RGB
• Ilość trybów podświetlenia: 6
• Liczba przycisków: 6
• Programowalne przyciski: Tak
• Liczba programowalnych przycisków: 6
• Żywotność przycisków: 10 mln.
• Sensor: Optyczny
• Rozdzielczość: 500 - 6400 DPI
• Akceleracja: 22 G
• Typ ślizgacza: Teflon
• Maksymalna szybkość śledzenia: 66 inch/s
• Maksymalna szybkość przetwarzania danych: 6666 FPS
• Częstotliwość próbkowania: 1 000 Hz
• Oprogramowanie: Tak
• Wbudowana pamięć: Tak
• Długość : 123 mm
• Szerokość: 68 mm
• Wysokość: 40 mm
• Waga: 76 g
• Cechy dodatkowe: Plug&Play
• Obsługiwane systemy operacyjne: Android 4.2.2, Linux, Windows 10, Windows 7, Windows 8, Windows Vista, Windows XP
• Akcesoria w zestawie: Instrukcja obsługi

Podsumowanie

Za Genesis Krypton 220 trzeba zapłacić około 70 złotych, czyli tyle samo co za jego poprzednika. I muszę przyznać, że porównując oba modele wybrałbym właśnie ten. Pod kątem funkcjonalnym oba są identyczne, ten po prostu prezentuje się ciekawiej. Jest wygodna, prezentuje się dobrze, cenowo nie wygląda źle – polecam go Waszej uwadze.

myszka genesis krypton 220 9 20211106 1808391242 Widok na myszkę z boku

 Plusy  Minusy
wygodna
funkcjonalna
możliwość załadowania konfiguracji do pamięci myszki
proste oprogramowanie konfiguracyjne
momentami czuć niskobudżetowość

Moja ocena:

robot blogotech ocena 4

 

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube