foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Audictus to marka, która już od kilku lat jest obecna na naszym rynku. W tym czasie zyskała grono zwolenników i oczywiście znacznie poszerzyła swoje portfolio. Jednym z ostatnich modeli słuchawek, który trafił na rynek jest model nazwany Champion. Zobaczcie co te słuchawki oferują.

Krótki rzut oka na opakowanie pozwala stwierdzić, że mamy do czynienia ze słuchawkami bezprzewodowymi. Komunikacja realizowana jest za pośrednictwem Bluetooth 5.0. To gwarantuje nie tylko stabilne połączenie i transmisję w wysokiej jakości, ale i lepsze zarządzanie energią, co oznacza dłuższe korzystanie ze słuchawek.

suchawki audictus champion 3 20230106 1397220611

Opakowanie słuchawek

Champion wykonane zostały z tworzywa ABS. Materiał jest przyjemny w dotyku, a ciemny kolor jest neutralną barwą, która wszędzie dobrze się sprawdza. Elegancki wygląd na pewno spodoba się niejednemu użytkownikowi, chociaż ja osobiście nie jestem zwolennikiem małych nauszników. A te słuchawki mają przetworniki o średnicy 40 mm, co jak się domyślacie, przekłada się na wielkość muszli. Te ostatnie połączono z pałąkiem przy pomocy widełek w kształcie Y, które składają się do środka umożliwiając złożenie słuchawek. W miejscu zgięcia zastosowano przegub obrotowy, który pozwala zarówno złożyć końcówki słuchawek, jak i obrócić je o 90 stopni.

suchawki audictus champion 4 20230106 1479240565

Audictus Champion

W przeciwieństwie do większości słuchawek bezprzewodowych, w tym modelu elementy sterujące odtwarzaniem umieszczono w prawym nauszniku. To tam znajdują się przyciski odpowiedzialne za parowanie z nadajnikiem, za regulację głośności i przełączanie utworów. Tutaj też widać dwa małe otwory, w których ukryto diodę informującą o stanie pracy akcesorium oraz mikrofon. Warto tu zaznaczyć, że umieszczony na lewym nauszniku port USB C służy tylko do ładowania. Audictus Champion umożliwiają odtwarzanie muzyki tylko bezprzewodowo. A skoro już jestem przy ładowaniu, ze słuchawek można korzystać przez blisko 50 godzin słuchania. Przy umiarkowanym korzystaniu (ok. 3h dziennie) jedno ładowanie może więc wystarczyć nawet na dwa tygodnie. To sporo.

suchawki audictus champion 5 20230106 1255233625

Widok na wewnętrzną stronę muszli

Słuchawki mogą być wygodne, o ile ktoś lubi małe nauszniki. Producent zadbał o to, by wyposażyć je w miękkie pady, które dociskają się do uszu. Jednak ze względu na nieduży rozmiar muszli, trudno tutaj mówić o dobrej separacji od otoczenia. Nie zaprzeczę jednak, że słuchawki są wygodne. Miękkie, wewnętrzne strony nauszników są wspierane przez ruchome elementy, które pozwalają w niewielkim, ale wystarczającym, stopniu dopasować się słuchawkom do kształtu głowy. Również pałąk od wewnętrznej strony wykończono miękką wyściółką, która zapewnia lekki docisk na czubku głowy. Zarówno w przypadku padów, jak i pałąka wykorzystano ekologiczną skórę (czyli tak naprawdę tkaninę poliestrową, pokrytą polichlorkiem winylu), bardzo często stosowaną w takich akcesoriach.

suchawki audictus champion 6 20230106 1785671596

Gniazdo ładowania oraz przyciski sterujące na prawym nauszniku

Zamontowane w słuchawkach przetworniki przenoszą dźwięki w paśmie 20Hz – 20kHz, czyli tym najczęściej spotykanym. To oznacza, że wyczulone ucho audiofila nie dostrzeże wszystkich niuansów utworów, ale też nie oznacza to, że dźwięk jest zubożony. Ponieważ naukowcy dawno już uznali, że ludzkie ucho jest w stanie usłyszeć dźwięki właśnie w tym paśmie, mało kto zauważy jakąś różnicę między tym co słyszy w słuchawkach i poza nimi – jeśli chodzi o dźwięki wykraczające poza wymieniony zakres. Wbudowany układ elektroniczny zapewnia dynamikę na poziomie 110 dB, co teoretycznie jest bezpieczne dla słuchu, ale i tak pozwoli odczuć zmieniające się natężenie dźwięku w utworze. Zainteresowanych zachęcam do sprawdzenia tego parametru na utworze O fortuna z kantaty Carmina Burana.

suchawki audictus champion 7 20230106 1594031439

Fred w słuchawkach - widok z profilu

Brzmienie, jakim mogą się pochwalić te słuchawki jest bardzo melodyjne. Jest ciepłe, miłe dla ucha. Nie ma tu metalicznych zabarwień, które wspierałyby utwory z gatunku heavy metal czy jazz, bardziej pozycjonowałbym je dla miłośników popu, soulu, rocka, hip hopu czy bluesa. Dźwięki są miękkie, w przypadku wokali nie spotkałem się ze zniekształceniami. Scena jest dość szeroka, chociaż separacja mogłaby być trochę lepsza. O ile w utworach wokalno-instrumentalnych nie ma z tym problemu, o tyle tam gdzie mamy do czynienia z rozbudowaną orkiestrą i grupami różnych instrumentów, czasami zacierają się granice pomiędzy poszczególnymi podgrupami typu klarnety czy oboje, tuby i puzony itp. Niemniej trzeba się postarać, by takie niuanse wychwycić, biorąc więc pod uwagę, że są to słuchawki „dla każdego” nie jest to jakiś ich mankament.

suchawki audictus champion 9 20230106 1200325209

Drugi profil Freda w słuchawkach

Podchodząc do brzmienia bardziej analitycznie mogę powiedzieć, że Champion ma słaby, lekko wycofany bas, jak dla mnie zbyt mało agresywny. Cały czas nadaje tempo, ale to środkowe pasmo jest tym dominującym, które nadaje kierunek całemu brzmieniu. Przekracza swoje granice następując „na pięty” skrajnym pasmom. Soprany są dźwięczne, brzmią realistycznie.
Zainteresowanym przybliżam poniżej specyfikację techniczną słuchawek publikowaną przez producenta.

SPECYFIKACJA

• Średnica przetworników: 40 mm
• Typ głośnika: Neodymowy
• Impedancja: 16 Ω
• Dynamika: 110 dB +/-3 dB
• Pasmo przenoszenia: 20 - 20K Hz
• Łączność: Bluetooth 5.0
• Zasięg działania: Do 15 metrów
• Złącze ładowania: USB Type-C
• Wtyk: USB Type-C
• Czas pracy: Do 50 godzin
• Waga: 177 gramów
• Materiał: ABS | Skóra ekologiczna
• Funkcjonalność: Bluetooth 5.0, Szybkie ładowanie, Składana konstrukcja
• Pilot sterowania: Tak, na słuchawce

Podsumowanie

Za Audictus Champion trzeba zapłacić ok. 100-110 zł. Nie jest to wygórowana cena, ale też trzeba być szczerym, te słuchawki nie oferują jakichś specjalnych doznań audio. Są wygodne, grają dobrze, ale nie mają nic, co wyróżniałoby je na tle innych modeli na tym poziomie cenowym. Czy warto w nie zainwestować? Jeśli lubicie słuchawki z małymi nausznikami i nie macie wygórowanych oczekiwań, to będziecie z nich zadowoleni.

suchawki audictus champion 8 20230106 1104276223

Fred w słuchawkach

Plusy Minusy 
wygodne
eleganckie
dobrze brzmią
długi czas pracy
przystępna cena
małe nauszniki

Moja ocena:

robot blogotech ocena 4

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube