foto1
Kolejna recenzja - Predator Helios 300
foto1
Kolejna recenzja - Predator Helios 300
foto1
Kolejna recenzja - Predator Helios 300
foto1
Kolejna recenzja - Predator Helios 300
foto1
Kolejna recenzja - Predator Helios 300
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Spis treści

Mam wrażenie, że słuchawki TWS zdominowały rynek całkowicie wypierając modele przewodowe. Czy tak jest faktycznie? Biorąc pod uwagę, że w ostatnim czasie ciągle trafiają do mnie tylko tego typu akcesoria, trudno zaprzeczyć temu stwierdzeniu. Ostatnio w moje ręce trafił model CX Plus True Wireless firmy Sennheiser. Jak się sprawdził w codziennym użytkowaniu?

Konstrukcja

Na pewno nic nie mogę zarzucić wykonaniu tych słuchawek. Jak zawsze Sennheiser dba o jakość co widać zaraz jak tylko CX Plus wyjmiemy z pudełka. To ostanie nie odbiega niczym od innych opakowań, w które producent chowa dziś swoje akcesoria. Proste pudełko, którego jedynym zadaniem jest ochronić zawartość w czasie transportu do rąk użytkownika i jednocześnie dobrze zaprezentować się na półce sklepu. Mamy więc do czynienia z biało niebieską szatą graficzną z wizualizacją zawartości na górnej powierzchni. Tymczasem słuchawki schowano w prostokątne pudełko przypominające kuferek, którego górna cześć otwiera się odsłaniając umieszczone w gniazdach ładujących moduły. Jak każdy futerał słuchawek TWS, tak i ten wyposażono w akumulator, który ładuje słuchawki, gdy są w nim schowane. Gniazda, w których są chowane moduły wyposażono w magnesy, które zapewniają ich odpowiednie usadowienie a jednocześnie dociskają styki ładujące słuchawek do pogopinów zamontowanych w etui. Nie zabrakło oczywiście diody, która pokazuje stan ładowania oraz naładowania wewnętrznych ogniw. Oba stany różnią się kolorem światełka.

suchawki sennheiser cx plus true wireless 3 20220212 1011623879

Opakowanie

Moduły mają trochę kanciastą obudowę. I dla mnie to jest ich problem. Ich kopułki zamknięto dużymi płaskimi płytkami, pod którymi ukryto czujniki reagujące na dotyk. Kanały akustyczne umieszczono z boku pod kątem, dzięki czemu duże obudowy dobrze wpasowują się w ucho. Nad kanałem, w obudowie widać otwory, w których zamontowano mikrofony. Jeśli dobrze przypatrzycie się zdjęciom, zauważycie takie otwory w różnych miejscach. Wynika to z zastosowanego przez Sennheiser rozwiązania, które ma eliminować szumy otoczenia, tak by nasz rozmówca słyszał nas, a nie np. uliczny gwar. Na spodzie obudowy widać styki przez które odbywa się ładowanie.

suchawki sennheiser cx plus true wireless 6 20220212 1786916043

Sennheiser CX Plus True Wireless

Jak już wspomniałem na wstępie, całość wykonana jest z dużą dbałością o jakość i elegancję. Na pokrywie etui umieszczono srebrne logo producenta, takie samo wygrawerowano na płytkach słuchawek. Tworzywo wykorzystane do konstrukcji zestawu jest czarne, matowe i dobrej jakości. To czuć w każdym jego aspekcie – widoku, dotyku i zapachu. Przy tym wszystkim futerał na słuchawki ma tak mały rozmiar, że bez problemów można go schować w kieszeni spodni.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube