foto1
Kolejna recenzja - Microsoft Surface Laptop Go
foto1
Kolejna recenzja - Microsoft Surface Laptop Go
foto1
Kolejna recenzja - Microsoft Surface Laptop Go
foto1
Kolejna recenzja - Microsoft Surface Laptop Go
foto1
Kolejna recenzja - Microsoft Surface Laptop Go
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Kilka lat temu Sennheiser wprowadził na rynek słuchawki HD 25. Ich prosta konstrukcja i dobre brzmienie zostały ciepło przyjęte przez fanów dobrego brzmienia. Dlatego, jakiś czas później producent wprowadził na rynek wzorowany na nich model HD 250BT. Czy faktycznie nowa wersja jest godnym następcą starszego modelu, nie odpowiem. Ale powiem, jak wypadła w moich oczach.

Konstrukcja

Pierwszy rzut oka na słuchawki od razu mówi, że mamy do czynienia z modelem budżetowym. Niestety, cena jaką przyjdzie nam zapłacić za ten model przeczy takiej tezie. Trudno jednak oprzeć się takiemu wrażeniu, gdy spojrzy się na pałąk wykonany z cienkiego tworzywa, które prezentuje się jak tani, chiński plastik. Na krawędzi widać wciśnięty w specjalnie wykonaną szczelinę drobny przewód audio, który przekazuje sygnał z lewej słuchawki do prawej. Na pewno tworzywo jest elastyczne – można je rozszerzyć naprawdę szeroko, co oznacza, że łatwo dostosuje się do wielkości głowy użytkownika. To dobrze, bo jest to jedyny sposób dopasowania HD 250BT. Małe nauszniki zamontowane są w taki sposób, że końcówki pałąka przesuwają się przez ich kopułki. Projektant zorganizował to tak, by miały jeszcze dodatkowo niewielki zakres wychylenia (ok. 5 stopni). Ostatnim elementem dopasowującym słuchawki do głowy i jednocześnie zapewniającym komfort są pady. Nie są one duże, mają ok. centymetra grubości a ich twardość oceniam jako średnią.

suchawki sennheiser hd 250bt 2 20210824 1920044088

Sennheiser HD 250BT

Małe nauszniki nie są czymś, za czym przepadam. Już choćby dlatego HD 250BT nie zyskały w moich oczach. Oczywiście jest to subiektywne podejście, wiem, że jest wiele osób, które preferują właśnie takie rozmiary nauszników. W każdym razie w tym przypadku mamy do czynienia z okrągłymi muszlami o średnicy ok. 5 centymetrów. Na lewej, znajduje się gniazdo ładowania (USB C) oraz przyciski sterujące, przy pomocy których parujemy słuchawki z nadajnikiem oraz sterujemy odtwarzaniem. Tutaj też zlokalizowano mikrofon oraz małą diodę, która swoim światłem informuje o stanie naładowania akumulatora oraz stanie pracy.
Pomimo ograniczeń konstrukcyjnych i małego zakresu ruchu, słuchawki są wygodne. Jest to zasługa bardzo elastycznego pałąka, chociaż przyznaję, że brak miękkiej wyściółki od jego wewnętrznej strony dokuczał mi. Przyciski są umieszczone w dobrym miejscu, a dzięki wyprofilowaniom na ich powierzchni łatwo można rozpoznać, który jest który.

suchawki sennheiser hd 250bt 3 20210824 1975830569

Przyciski sterujące i port ładowania

Bateria to jedna z najmocniejszych stron tego modelu. Po naładowaniu do pełna – a trwa to ok. 3 godzin – możemy cieszyć się muzyką płynącą ze słuchawek przez ok. 25 godzin. Jest to całkiem niezły wynik.

Brzmienie

I najważniejsze – brzmienie. To druga, mocna strona tych słuchawek. O ile pod kątem konstrukcji HD 250BT mnie rozczarowały, o tyle pod kątem brzmienia mnie nie zawiodły. Dźwięki są bogate, nasycone i bardzo melodyczne. To jedna z cech tych słuchawek – melodyczne brzmienie. Bas jest głęboki, wyrazisty. Trochę brak mi w nim ostrości, ale trzyma fason nadając kierunek odtwarzanemu utworowi. Średnica prowadzona przez dolne pasmo jest wyraźna i przestrzenna. Czuć w niej głębię, która nadaje muzyce głębi. Całość dopełniają soprany, które swoim brzmieniem ocieplają całą muzykę. Przy tym wszystkim są lekkie, ulotne. Do tego dochodzą dźwięczne, melodyczne wokale, którym co prawda brakuje trochę naturalności, ale nie psują odbioru muzyki.

suchawki sennheiser hd 250bt 6 20210824 1988736361

Fred w słuchawkach

To wszystko ma wpływ na scenę, która jest wystarczająco duża, by pomieścić wszystkie instrumenty. Każdy z nich ma swoje miejsce, które można zlokalizować określając jego położenie względem innych. Separacja jest bez zarzutu. Przetworniki wykorzystane w Sennheiser HD 250BT mają dobra dynamikę, dzięki czemu muzyka może błyskawicznie przeskoczyć z zupełnej ciszy w głośną kakofonię dźwięków. Zaznaczę jednak – przyjemną kakofonię.
Pomimo tego, że mikrofon zamontowano w nauszniku dobrze zbiera głos. Co prawda czasami rejestruje też szumy otoczenia, ale moi rozmówcy, z którymi rozmawiałem słyszeli mnie dobrze i wyraźnie. Nie było żadnych zakłóceń, mój głos brzmiał naturalnie (podobno).
Dla zainteresowanych zamieszczam poniżej specyfikacje publikowaną przez producenta.

Dane techniczne

• Przewodowe/bezprzewodowe: Bezprzewodowe
• Słuchawki/zestaw słuchawkowy: Zestaw słuchawkowy
• Rodzaj słuchawek: Nauszne
• Rodzaj przetwornika: Dynamiczny, zamknięty
• Pasmo przenoszenia: 20 - 22000 Hz
• Poziom ciśnienia akustycznego (SPL): 110 dB (1 kHz/0 dBFS)
• Bluetooth: 5.0
• Czas słuchania: do 25 godzin (odtwarzanie muzyki via SBC)
• Redukcja szumów: Pasywna
• Kompatybilność: apt-X / apt-X LL / AAC / SBC
• Kolor: Czarny
• Pasmo przenoszenia mikrofonu: 100 - 10000 Hz
• Zniekształcenia harmoniczne (THD): < 0,3 % (1 kHz, 100 dB)
• Waga: ok. 125 g
• Temperatura pracy: 0 do +40°C
• Zasilanie: 3.7 V akumulatorek litowo - polimerowy, Wbudowany akumulator litowo-polimerowy 3,7V / 190 mAh
• Mikrofon: Dookólny
• Czas ładowania: ok. 3 godz.
• Temperatura przechowywania: –20 do +60°C

Podsumowanie

Przyznaję, że mam mieszane uczucia, wobec tego modelu. Pod kątem brzmienia, jak zwykle w przypadku Sennheisera nie zawiodłem się. Ale analizując konstrukcję i wygodę słuchania, to już niestety jestem rozczarowany. Do tego niestety dochodzi cena, która przy takim wykonaniu w mojej opinii jest jednak za wysoka. Krótko mówiąc, nie mogę Wam z czystym sumieniem polecić tego modelu.

suchawki sennheiser hd 250bt 7 20210824 1308127911

Sennheiser HD 250BT z profilu

 Plusy  Minusy
dobre brzmienie
długi czas pracy na baterii
cena
niskobudżetowy materiał, z którego są wykonane
mogą uwierać w głowę

Moja ocena:

robot blogotech ocena 4

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube