foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Spis treści

Hybrydowy przewodowy wokół uszny zestaw słuchawkowy do gier z odchylanym mikrofonem – tak na swojej stronie, JBL opisuje model Quantum 300. I chociaż opis ten brzmi dziwnie, sprowadza się do jednego – słuchawek dla graczy. O tym, czy gracze będą z niego zadowoleni piszę poniżej.

Już opakowanie pokazuje, że jest to model przygotowany z myślą o innych użytkownikach, niż Ci którzy zazwyczaj sięgają po produkty JBL. Kolorowa grafika przyciąga wzrok, zwłaszcza że zastosowane kolory odbiegają od czerni i intensywnej czerwieni, które najczęściej są spotykane na pudełkach słuchawek gamingowych. Tu mamy do czynienia z mieszaniną pomarańczy, rozmytej czerwieni i fioletu. Na tym kolorowym tle umieszczono słuchawki, które prezentują się ciekawie. Całości dopełniają małe grafiki, które informują potencjalnego nabywcę, do jakich urządzeń można te słuchawki podłączyć. A współpracują one praktycznie z każdym, na którym można uruchomić grę – telefon, tablet, komputer, konsola, konsola przenośna… Pełny uniwersalizm.

suchawki jbl quantum 300 1 20201103 1460450804

Opakowanie

Wewnątrz pudełka, oprócz słuchawek i obowiązkowej dokumentacji papierowej (której nikt nie czyta, ale która musi być) znalazłem przedłużacz, który umożliwia podłączenie słuchawek do portu USB.

Konstrukcja

To, co rzuciło mi się w oczy podczas wyciągania Quantum 300 z pudełka, to niezwykle cienki przewód. Bardzo mocno odbiega on od tego, do czego przyzwyczaili mnie inni producenci. Jest co prawda chroniony przez materiał, ale nie zmienia to faktu, że kabelek sprawia wrażenie delikatnego. Zwłaszcza na tle słuchawek, których nauszniki wyposażono w pady o grubości blisko dwóch centymetrów. Wykonano je z miękkiej gąbki obleczonej gładką, sztuczną skórą. Przymocowano je do nauszników, które mają lekko owalny kształt, spłaszczony w dolnej części. Ich obudowę wykonano z gładkiego, wypolerowanego na wysoki połysk tworzywa. Niestety, plastik ten bardzo chętnie absorbuje odciski palców. Na zamykających muszle od góry kopułkach umieszczono logo producenta. Wytłoczone litery są widoczne na nieregularnej, poprzecinanej szerokimi pasami, powierzchni. Nauszniki zamontowano na widełkach w kształcie litery Y, które są połączone z pałąkiem. Rozgałęziona część uchwytu pozwala na niewielki ruch obudowy, wystarczający jednak, by słuchawki dopasowały się do głowy. Z kolei połączenie z pałąkiem pozwala na ich obrót o 90 stopni. Szeroka obejma – na szczycie głowy ma około trzech centymetrów – wykonana jest z ciemnego tworzywa. Jedynie na środku, od zewnętrznej strony, umieszczono na niej miękki podłużny pasek skóry, na którym znów umieszczono logo producenta. Oczywiście od wewnętrznej strony pałąk wykończono miękką wyściółką, która zapewnia delikatny docisk do głowy.

suchawki jbl quantum 300 3 20201103 1222386037

Słuchawki

Przewód audio podłączono do lewego nausznika. Wyprowadzenie zabezpieczono delikatnym wzmocnieniem, które nie wzbudza mojego zaufania. Z tej strony słuchawek znajduje się też mikrofon, który, tak jak już wcześniej wspomniałem, jest odchylany. Podniesienie go do góry generuje charakterystyczny klik, który informuje o wyłączeniu (a przy opuszczaniu o włączeniu) mikrofonu. Jego czujnik umieszczono na końcu elastycznego ramienia, pod gąbką tłumiąca szumy. Pomimo tego, że ramię jest elastyczne, trudno jest ustawić mikrofon w pożądanym miejscu. Nausznik wyposażono też w potencjometr regulujący głośność dźwięku.

Komentarze   

# Szymon 2021-10-01 17:38
Szczerze nie poelcam tych słuchawek każdemu, są najgorsze pod każdym względem.Zaledw ie po pół roku używania psuje się pałąk i cała obudowa odlatuje plastik.Potem jest jeszcze gorzej dźwięk zaczyna nie działać.Serdecz nie nie polecam tych słuchawek ani tej firmy. Pozdrawiam taka rada nie kupujcie tego sprzętu
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# BT 2021-10-03 06:59
Dziwna sytuacja jak na JBL. Proponuję reklamować to u producenta.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Szymon 2021-10-11 10:21
Problem w tym że gdy je zreklamowałem to mi odesłali i powiedzieli ze to wada mechaniczna i mi tego nie naprawią.Już dałem sobie spokój z tymi słuchawkami, tak to bym dalej się męczył nie potrzebnie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube