foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Spis treści

Przed kilkoma laty miałem przyjemność opowiedzieć Wam o przenośnym głośniku JBL Go. Mały, kwadratowy… wygodny do przenoszenia i dobrze grający. Teraz na rynku pojawił się nowy Go, tym razem firmowany przez firmę Teufel. Oczywiście jest to całkiem inny głośnik, który tylko przypadkowo ma podobną nazwę. Poznajcie Teufel Boomster Go.

Głośnik zapakowano w skromne, ekologiczne pudełko. Szary karton może nie prezentuje się najciekawiej, ale ma też swój urok. W przeciwieństwie do innych opakowań, na tym nie ma żadnych grafik – poza logo producenta – które przybliżałyby zawartość. Biorąc do ręki kartonik, nie wiemy jakie niespodzianki skrywa w swoim wnętrzu. A w środku znajduje się mniej więcej (mniej więcej bo nie wszystkie boki są sobie równe) kwadratowy głośnik, przewód USB oraz pasek na rękę.

gonik teufel boomster go 3 20200505 1041606463

Teufel Boomster Go

Boomster Go dostępny jest w kilku wersjach kolorystycznych: niebieskiej, zielonej, pomarańczowej, czarnej i kremowej. Tą ostatnią możecie podziwiać na zdjęciach. Oczywiście mają one bardziej „poetyckie” nazwy, ale efekt kolorystyczny pozostaje ten sam.

Konstrukcja

Wspomniałem wcześniej, że głośnik ma „mniej więcej” kwadratową konstrukcję. Różnica w długościach szerokości i głębokości obudowy wynosi 0.5 cm. Nie jest to wiele, ale niewielkie wcięcia na bokach zwiększają wrażenie prostokątnego kształtu. Zwłaszcza, że płaszczyzny tych boków są lekko wklęsłe. Skoro już przy nich jestem, to powiem, że za ich pełnymi otworów powierzchniami chowają się pasywne membrany. Z kolei zasłonięty gęstą siatką przód zakrywa głośniki szerokopasmowe. Na górze siatki umieszczono wyraźnie wyeksponowane przyciski regulujące głośność oraz uruchamiające odtwarzanie. Na górnej krawędzi znajdują się dwa zagłębienia, które wyraźnie wskazują na umieszczone pod nim przyciski. Jest tam włącznik zasilania oraz włącznik Bluetooth. Pomiędzy nimi znajduje się port microUSB służący do ładowania akumulatora. Jest tam też otwór mikrofonu oraz trzy diody sygnalizacyjne wskazujące na stan naładowania akumulatora i jedna informująca o statusie połączenia Bluetooth. Z tyłu „na plecach” znajduje się nagwintowany otwór, który pozwala zamocować głośnik na statywie (lub specjalnym uchwycie na kierownicę roweru, dlaczego nie?).

gonik teufel boomster go 1 20200505 1339515683

Przyciski sterujące (te na krawędzi trudno widoczne)

Kompaktowa konstrukcja Teufel Boomster Go sprawia wrażenie solidnej, odpornej na niejeden upadek. Co prawda kolor tego akurat egzemplarza nie przypadł mi do gustu, ale na szczęście jest on oferowany również w innych barwach. Niewielkie rozmiary ułatwiają jego przenoszenie, przypięcie do plecaka i innych miejsc, w których nie będzie obciążał posiadacza, a jednocześnie zapewni dostęp do muzyki.

Komentarze   

# Rafał 2022-07-12 16:50
Dzień dobry. Aktualnie szukam głośnika, który zastąpi mojego Creative muvo 1C. Wydawać by się mogło, że to prosta sprawa, ale nie. Odesłałem już dwa-Hama Soundbarrel i Soundcore Motion Boom. Hama- równowaga zaburzona, za mały bas, Soundbarrel basu dużo, ale słabej jakości, średnica bez wyrazu.
Biorę pod uwagę tego Teufela (boomster go), jednak trochę mnie zaniepokoiło w opisie to, że ma ciepłą średnicę. W Creative jest ona wyraźna, dość detaliczna, co mi odpowiada.
I odnośnie basu, w Creative nie ma go zbyt dużo, to mały głośnik, ale ma on odpowiednie uderzenie, przez co nie ma wrażenia braku basu.
W Teufel jest podobnie?
Biorę jeszcze pod uwagę Creative muvo play x2. Wychodzi podobnie cenowo do Teufel boomster go.
Plus taki, że w przeciwieństwie do Teufela, można go posłuchać w markecie.

Pozdrawiam
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# BT 2022-07-14 06:05
Niestety, ponieważ każdy inaczej odbiera muzykę i każdy ma indywidualną peprcepcję,trud no tu coś powiedzieć przy tak wyrafinowanym podejściu :). Jeśli dla mnie Teufel ma ciepłą średnicę, dla kogoś innego może on mieć neutralną. To już są indywidualne predyspozycje słuchowe. Jedyna rada - znaleźć miejsce, gdzie można go posłuchać.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube