foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Logo Honeywell

Firmy Honeywell (NYSE: HON) i LG Electronics Inc. (KSE: KRX) nawiązały współpracę, w ramach której planują rozpocząć prace nad unikalną technologią oprogramowania i rozwiązania infrastrukturalnego dla branży motoryzacyjnej.

Obie firmy podpisały list intencyjny z założeniami działań, których realizacja ma stanowić odpowiedź na zagrożenia związane z rozwojem systemów łączności stosowanych w pojazdach. W styczniu, podczas targów elektroniki użytkowej Consumer Electronics Show 2018 w Las Vegas oraz targów motoryzacyjnych North American International Auto Show 2018 w Detroit, obie firmy zaprezentowały efekty swoich prac w dziedzinie cyberbezpieczeństwa pojazdów.

Prace firm LG i Honeywell skupiają się na stworzeniu rozwiązania, które zapewni cyberbezpieczeństwo łączności między systemami wewnątrz pojazdu, a także łączności ze światem zewnętrznym wykorzystującej telefonię komórkową oraz technologie satelitarne.
Oba przedsiębiorstwa koncentrują się na niezaspokojonych potrzebach segmentu autonomicznych samochodów, od ochrony pojedynczych bram sieciowych po monitorowanie zagrożeń całej floty pojazdów. Rozwiązanie powstające w ramach partnerstwa będzie połączeniem oprogramowania LG, które wykrywa i zapobiega włamaniom (IDPS) oraz chroni urządzenia samochodu przed atakami z zewnątrz, z opracowanymi przez Honeywell systemami, które zabezpieczają wewnętrzną łączność i sieci sterowania w pojeździe oraz umożliwiają monitorowanie i analizowanie zagrożeń w centrach bezpieczeństwa SOC.
Dzięki wspólnym pracom obu firm, inteligentne auta będą w stanie identyfikować i weryfikować komendy programowe oraz dane generowane przez ponad 100 milionów linii kodu kontrolującego działanie pojazdu, zapewniając większe bezpieczeństwo pasażerów. Oferowane przez LG interfejsy elektryczne, moduły bezpieczeństwa i sterowania telematyką TCU oraz sterowniki ECU mogą stanowić zestaw skutecznych narzędzi do wykrywania i raportowania nieprawidłowości poprzedzających awarię mechaniczną lub próbę przeprowadzenia hakerskiego ataku. Auto na bieżąco lub w określonych odstępach czasu przesyła dane do analizy. Dzięki temu oprogramowanie Honeywell wykrywa nieprawidłowości i zabezpiecza ruch w wewnętrznej sieci pojazdu, a globalne centra bezpieczeństwa SOC mogą badać problemy, monitorując całe floty pojazdów. Nieustanna analiza pozwala zrozumieć przyczyny usterek, dzięki czemu producent wie, jak skutecznie im przeciwdziałać.
Firma Honeywell od ponad 60 lat jest czołowym dostawcą dla branży motoryzacyjnej oraz ekspertem w dziedzinie automatyki kluczowych zabezpieczeń instalacji przemysłowych. Opracowane przez nią oprogramowanie dla motoryzacji pozwala na diagnozowanie pojazdu w czasie rzeczywistym, co wpływa na wzrost niezawodności samochodu, a także w obniżenie kosztu napraw gwarancyjnych nawet o 5%.
Firma LG wykorzystuje wiedzę i doświadczenie zdobyte w branży elektroniki użytkowej, by realizować swoją wizję działalności na rynku podzespołów motoryzacyjnych, dostarczając innowacyjne rozwiązania dla pojazdów. Dział LG Vehicle Components jest najszybciej rozwijającą się częścią firmy – według prognoz odegra główną rolę w dalszym jej rozwoju. Pracując nad podwyższeniem poziomu cyberbezpieczeństwa samochodu połączonego z Internetem, zespół firmy LG korzysta z bogatego doświadczenia z dziedziny komunikacji mobilnej, sprzętu AGD oraz elektroniki użytkowej. Partnerstwo z firmą Honeywell i wykorzystanie jej różnorodnych technologii, może pozytywnie wpłynąć na pozycję LG na rynku podzespołów do pojazdów nowej generacji.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube