foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Logo Projektu Tango

Projekt Tango, jedno z najbardziej wyczekiwanych rozwiązań na rynku mobilnym pojawi się na urządzeniach konsumenckich już w 2016 roku. Planowana data premiery oraz aplikacje kompatybilne z Tango zostały zapowiedziane podczas ekskluzywnego spotkania przedstawicieli marek z dziennikarzami w ramach Mobile World Congress w Barcelonie.

Do tej pory dostęp do urządzenia z Projektem Tango mieli tylko i wyłącznie deweloperzy i programiści współpracujący z Lenovo i Google w ramach programu App Incubator. Po tegorocznym MWC i wystąpieniu Yang Yuanqing - Chief Executive firmy Lenovo, wiadomo już, że niebawem będziemy mieli okazję poznać pierwszy produkt konsumencki wyposażony w tę technologię. Sama prezentacja Projektu Tango odbyła się w Muzeum Sztuki Katalońskiej w Barcelonie, czyli miejscu, które w praktyce pokazało wykorzystanie lokalizacji i nawigacji w czasie rzeczywistym bez użycia GPS, a także użyteczność skanowania 3D i rozszerzonej rzeczywistości. Podczas prezentacji Jeff Meredith, General Manager i Vice President, Tablet Business Unit w Lenovo przypomniał czym jest Projekt Tango, jaki potencjał w nim drzemie oraz w jaki sposób na dzień dzisiejszy można go wykorzystać. Spacerując po korytarzach muzeum zaprezentował dwie przykładowe aplikacje, które będą współpracować z nowym smartfonem: GuidiGO i Glympse.

Pierwsze, oficjalne zapowiedzi efektów współpracy Lenovo i Google pojawiły się na tegorocznym CES w styczniu wraz z przedstawieniem ogólnej mechaniki działania. Co wiemy dzisiaj o tej technologii? Projekt Tango wprowadza do urządzeń mobilnych nowe elementy budowy – specjalne sensory, kamery oraz oprogramowanie, których zadaniem jest skanowanie otoczenia i tworzenia z niego wirtualnego modelu 3D o szerokich możliwościach edycji. Celem przyświecającym twórcom Tango było umożliwienie takiego widzenia otoczenia przez smartfony, czy tablety, jak przez narząd ludzkiego oka. Co najważniejsze, stworzony model ma idealnie korespondować z rzeczywistością, zachować odpowiednią głębię, prawidłowe proporcje, nachylenie płaszczyzn, odległości oraz obecność realnych i wirtualnych elementów, które można ze sobą dowolnie mieszać i przetwarzać.

Twórcy Projektu Tango mówią o trzech obszarach, w jakich rozwijają obecnie tę technologię: nawigacja wewnątrz pomieszczeń, gaming wykorzystujący rozszerzoną rzeczywistość oraz użyteczność w codziennym życiu np. wsparcie dla osób słabo widzących lub niewidomych. Kilka dni temu, we wspomnianym muzeum w Barcelonie, zaprezentowano pierwszy z nich, czyli nawigację i lokalizację w budynku. Tablet z Projektem Tango wyposażony w aplikację GuidiGO pełnił funkcję wirtualnego przewodnika. Na ekranie użytkownik miał dostęp do całego planu muzeum oraz eksponatów. Dzięki tym danym mógł wyznaczać sobie ścieżki zwiedzania lub w szybki i wygody sposób odnaleźć interesujące dzieło sztuki. Cała droga jest wyświetlana na ekranie z uwzględnieniem realnego otoczenia, przeszkód na drodze i odległości. Po dotarciu do celu urządzenie mogło dostarczyć użytkownikowi więcej informacji na wybrany temat, samego obrazu, autora lub postaci znajdującej się na nim. Druga, zaprezentowana na MWC aplikacja - Glympse to odpowiedź na jedno, bardzo ważne pytanie – gdzie jesteś? Glympse wykorzystuje Projekt Tango prezentując wirtualny obraz miejsca, w którym znajduje się użytkownik, a następnie lokalizuje „poszukiwaną” osobę i wyznacza drogę do odnalezienia jej.

Mechanika działania sensorów, tworzenia wirtualnych modeli 3D i działania rozszerzonej rzeczywistości jest już znana, stąd etap poszukiwań jak największej liczby sposobów na wykorzystanie nowej technologii. Już w 2015 roku Lenovo i Google rozpoczęło współpracę z deweloperami i programistami w ramach programu App Incubator. Dodatkowo, marki zorganizowały konkurs dla pomysłowych twórców aplikacji, w którym najbardziej kreatywny sposób użycia Tango ma zostać nagrodzony w niebagatelny sposób – poprzez wsparcie dla aplikacji oraz umieszczenie jej na w urządzeniach Projektu Tango.
Lenovo zapowiedziało, że pracuje teraz nad tworzeniem i wzbogaceniem ekosystemu aplikacji współpracujących z Projektem Tango. W ciągu następnych miesięcy będzie przedstawiać kolejne możliwości Tango w ramach drugiego i trzeciego filaru.
Według zapowiedzi, pierwsze urządzenie konsumenckie z Projektem Tango pojawi się na rynku w letnich miesiącach 2016 r.

 

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube