foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Pierwsza na świecie kamera internetowa 4K60

Firma Elgato, lider w branży sprzętu i oprogramowania dla twórców materiałów cyfrowych, zaprezentowała dziś Facecam Pro — pierwszą w historii kamerę internetową rejestrującą obraz z jakością 4K i 60 klatkami na sekundę. Ta wysokiej jakości kamera internetowa działająca w trybie plug and play ma matrycę Sony o dużej powierzchni, szerokokątny obiektyw zmiennoogniskowy, przełomowy procesor obrazu i wbudowaną pamięć flash. Dzięki temu umożliwia tworzenie wideo o rozdzielczości Ultra HD bez zaawansowanego zestawu do filmowania. Ta przełomowa technologia w połączeniu z wszechstronnym oprogramowaniem Elgato Camera Hub sprawia, że Facecam Pro staje się nowym punktem odniesienia dla globalnej branży kamer internetowych.

Facecam Pro ma studyjnej jakości obiektyw Elgato z autofokusem f/2,0 21 mm, który umożliwia też ręczne ustawianie ostrości w zakresie od 10 cm do nieskończoności. Pole widzenia do 90° umożliwia szerokie ujęcia studyjne lub prowadzenie grupowych wideokonferencji, a najnowocześniejsza matryca o dużej powierzchni 1/1,8" SONY STARVIS rejestruje z wyjątkową szczegółowością, nawet podczas używania efektów takich jak panoramowanie, przechylanie i zoom oraz przy niedoskonałym oświetleniu. Na wysoką wydajność kamery internetowej wpływa też najnowszy procesor sygnału Elgato — potężny chip do kodowania i transmisji strumieniowej wideo z jakością 4K60, za pośrednictwem USB 3.0, przy ultraniskim poziomie opóźnień. Umożliwia on jednocześnie natychmiastową korekcję światła, automatyczną redukcję szumów oraz stosowanie wielu innych nanoobliczeń, które zapewniają fenomenalną jakość wideo w dowolnym otoczeniu. Nawet podczas korzystania z aplikacji, które nie obsługują wejścia wideo 4K60, procesor zastosuje zaawansowany algorytm, który zmienia wideo 4K60 w 1080p60, aby można było nadawać strumieniowo wideo Full HD, które prezentuje się lepiej niż ze standardowej kamery internetowej 1080p.

Zeszłoroczna premiera Facecam była naszym pierwszym krokiem w promowaniu technologii i wydajności kamer internetowych. Facecam Pro to już prawdziwy skok” — mówi Julian Fest, starszy wiceprezes i dyrektor generalny Elgato. „Nie zamierzaliśmy konstruować kolejnej kamery internetowej. Zamiast tego postanowiliśmy opracować innowacyjną, najnowocześniejszą kamerę łączącą się w trybie plug and play i oferującą niesamowitą jakość wideo. Ta kamera internetowa wraz z pozostałymi produktami — EpocCam, Cam Link 4K, Cam Link Pro i Facecam — składa się na fantastyczną ofertę rozwiązań dla twórców treści, pracowników zdalnych, a nawet profesjonalnych dziennikarzy”.

Elgato po raz kolejny zapewnia wzorowe funkcje programowe w postaci Camera Hub — to oprogramowanie umożliwia kontrolę ustawień typowych dla lustrzanek cyfrowych, takich jak pole widzenia, ekspozycja czy balans bieli. Kinowe efekty panoramowania, przechylania i zoomu można stosować bez pikselizacji dzięki wydajnej matrycy Facecam Pro i procesorowi sygnału, a twórcy dysponujący kartą graficzną GeForce RTX mogą korzystać z integracji z NVIDIA Broadcast i takich efektów wykorzystujących sztuczną inteligencję jak zamiana czy kinowe rozmycie tła. Ustawienia z Camera Hub można jednym kliknięciem zapisać w kamerze Facecam Pro, aby błyskawicznie je przywołać po ponownym uruchomieniu czy zmianie komputera. Tak jak inne programy Elgato Camera Hub współdziała z urządzeniem Stream Deck, umożliwiając błyskawiczną kontrolę nad ustawieniami kamery z reakcją dotykową oraz integrację z całym sprzętem audiowizualnym. Wtyczka Camera Hub zaktualizowana pod kątem kamery Facecam Pro jest dostępna już teraz w sklepie Stream Deck Store i umożliwia stosowanie panoramowania, przechylania i zoomu jednym naciśnięciem klawisza na urządzeniu Stream Deck.

Facecam Pro ma solidne mocowanie do monitora ze standardowym w branży gwintem ¼ cala. Dzięki temu kamerę można przymocować do Elgato Multi Mount lub dowolnego kompatybilnego statywu. W komplecie znajduje się też przewód USB-C/USB-C umożliwiający natychmiastowe podłączenie kamery.
Niezależnie od tego, czy dopiero rozpoczynasz przygodę z kamerą, czy poszukujesz lepszego sprzętu, Facecam Pro udostępnia przodujący w branży sprzęt i oprogramowanie do tworzenia najwyższej klasy profesjonalnego wideo o jakości 4K60.
Dostępność

Kamera internetowa Elgato Facecam Pro jest już dostępna w sprzedaży w światowej sieci autoryzowanych sprzedawców detalicznych i dystrybutorów firmy CORSAIR.

Kamera internetowa Elgato Facecam Pro jest objęta dwuletnią gwarancją oraz ogólnoświatową obsługą klienta i pomocą techniczną firm CORSAIR i Elgato.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube