foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX55
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX55
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX55
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX55
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX55
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Styl, wszechstronność, czy solidność? Z MSI nie musisz wybierać!

Wiele dostępnych na rynku obudów można określić w jeden sposób – przerost formy nad treścią. Tak, prezentują się one rewelacyjnie, ale tylko wtedy, kiedy obserwujemy je z daleka. Przy bliższym kontakcie okazuje się, że wiele do życzenia pozostawiają materiały z których są wykonane, albo szwankuje tam ergonomia. Składając komputer na lata, nie można pozwolić sobie na złe decyzje, których będziemy później żałować. Dlatego też warto wybrać solidne podzespoły od MSI, które dopasowane są do każdych potrzeb.

MSI MPG Gungnir 110M & MSI MPG Gungnir 110R
Projekt tej obudowy zakładał dużą wszechstronność pozwalającą na instalację wielu różnych podzespołów, świetne właściwości przepływu powietrza, wysoką jakość wykorzystanych materiałów oraz unikatowe, niebanalne wzornictwo.

Decydując się na obudowę Gungnir możemy wybrać, czy na przednim panelu ma znaleźć się szklany front (110R) eksponujący trzy podświetlane wiatraki, czy kratka (110M), która jeszcze bardziej poprawia cyrkulację powietrza wewnątrz obudowy.
W środku bez problemu zmieszczą się płyty główne w formatach ATX, M-ATX i Mini-ITX oraz karty graficzne o długości do 340 mm. Nad wymianą powietrza może pracować łącznie nawet sześć wentylatorów o średnicy 120 mm. Decydując się na chłodzenie cieczą, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zainstalować radiator mający aż 360 mm!

Dużą wygodę użytkowania zapewnia panel przycisków i złącz umieszczony na górze obudowy. Poza standardowymi klawiszami przeznaczonymi do uruchamiania i resetowania komputera, gniazdami 3,5 mm jack pozwalającymi wpiąć słuchawki i mikrofon, znajdują się tu także złącza USB – w tym 2x USB 3.2 Gen 1 Typu A i 1x USB 3.2 Gen 2 Typu C.

MSI MEG Coreliquid S280
Obudowy Gungnir 110M i Gungnir 110R mają jedną boczną ściankę całkowicie przeszkloną, co pozwala na efektowne wyeksponowanie wnętrza. W związku z tym stylowym, a zarazem bardzo efektywnym uzupełnieniem zestawu będzie chłodzenie cieczą MSI MEG Coreliquid S280, które można bez problemu zainstalować na płytach głównych obsługujących procesory AMD i Intel.

Blok wodny został wyposażony w 2,4-calowy wyświetlacz, który może pokazywać np. aktualną temperaturę procesora. Dodatkowo zamontowany w głowicy wentylator o średnicy 60mm pomaga odprowadzać ciepło z napędów M.2 oraz układu zasilania procesora. Nagrzana ciecz trafia do radiatora za pomocą specjalnie zabezpieczonych przed wyciekiem i skraplaniem wilgoci rurek. Tam jest rozpraszana za pomocą dwóch wentylatorów MSI MEG Silent Gale P14, które mogą kręcić się z prędkością do 1800 obrotów na minutę.
Oprogramowanie MSI Center pozwoli na uzyskanie całkowitej kontroli nad każdym aspektem działania chłodzenia. Tutaj możemy zmienić np. rodzaj informacji wyświetlanej na ekranie głowicy, ale też ustawić predefiniowane działanie wentylatorów. Nic nie stoi też na przeszkodzie aby określić własne warunki uruchamiania dodatkowego wiatraka, albo też zwiększenia liczby obrotów na minutę ze względu na zwiększające się obciążenie procesora.

MSI MAG Z590 Torpedo & Tomahawk WIFI
Płyty główne MSI MAG Z590 Torpedo i Tomahawk WIFI dzięki gniazdu LGA 1200 zostały stworzone do obsługi procesorów Intel 10. i 11. generacji. Zaawansowane i rozbudowane układy chłodzenia składające się m.in. z wydłużonych radiatorów, ciepłowodów i podkładek termicznych o wysokim współczynniku przewodzenia ciepła na poziomie 7W/mK oraz osłon Shield Frozr dla złącz dysków M.2 mają za zadanie skutecznie obniżać temperaturę podczas intensywnej pracy komputera.

Płyty główne MSI MAG Z590 są przystosowane do obsługi pamięci DDR4 działającej po podkręceniu z taktowaniem sięgającym nawet 5333 Mhz! Złącza Lightning M.2 oraz Lightning USB 20G, dzięki zastosowaniu kontrolera USB 3.2 Gen2x2 pozwalają na transfer poprzez port USB-C z prędkością dochodzącą nawet do 20Gb/s.
Obie płyty są świetną bazą do budowania multimedialnego, gamingowego komputera. Wspierają one działanie wielu kart graficznych NVIDIA i AMD, a sloty na karty graficzne zostały wzmocnione zgodnie z technologią Steel Armor PCI-E. Dodatkowo, system Audio Boost 5 pozwala na generowanie dźwięku o jakości studyjnej.

Zadbano też o najlepsze rozwiązania sieciowe. Karta sieciowa 2.5G zapewnia najwyższą stabilność połączenia i brak opóźnień transmisji. W modelu MAG Z590 Tomahawk WIFI znajduje się dodatkowo opcja łączności bezprzewodowej Wi-Fi 6E, które działając w paśmie 6 GHz zapewnia prędkość transmisji dochodzącą do 2400 Mb/s bez zakłóceń.

MSI zwraca do 640 zł za zakupy!
Aktualnie trwa promocja, w której kupując wybrane produkty MSI tj. płyty główne, obudowy, zasilacze, czy fotele gamingowe, można zdobyć do 640 złotych zwrotu gotówki. Akcja Cash Back trwa do 30 listopada 2021 roku. Szczegóły promocji oraz dokładna lista produktów znajduje się na stronie: https://bit.ly/CashBackCND.

 

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube