foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Kamera Havit HD Pro Webcam

Prosta kamera przydatna w czasie lekcji online.

Więcej

Monitor Acer Nitro

Monitor dla graczy z mocno intensywnymi kolorami.

Więcej

Zestaw NATEC Hi, I’m Octopus!

Klawiatura i mysz o wdzięcznej nazwie i solidnym wykonaniu.

Więcej

Genesis Helium 300 BT

Klimatyczne głośniki z podświetleniem RGB.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Centrum przetwarzania danych

Kiedy nowe centra danych powstawały jak grzyby po deszczu, ekolodzy zaniepokojeni ogromnym zużyciem energii, które miało powodować większe zanieczyszczenia bili na alarm. Okazuje się jednak, że ich obawy nie spełniły się. Najnowsze badania opublikowane w magazynie Science pokazują, że chociaż wydajność przetwarzania w chmurze wzrosła o 600% w latach 2010-2018, zużycie energii wzrosło tylko o 6%. Wynika to ze zwiększenia wydajności dzięki nowym układom, niestandardowym systemom chłodzenia i innym technologiom.

Dla porównania – wg. danych z New York Times – zużycie energii w centrach danych w latach 2005-2010 wzrosło o 56%. Szybko jednak mniejsze centra zostały przeniesione do znacznie większych obiektów obsługiwanych przez Google, Microsoft, Amazon i innych gigantów technologicznych, których stać na zastosowanie najnowszych rozwiązań. Ponieważ są one zmotywowane do oszczędzania pieniędzy, nie obawiają się nowych inwestycji. Dziś Google generuje siedmiokrotnie większą moc obliczeniową niż w 2015 roku. Ale, wg. wiceprezesa ds. infrastruktury technicznej Ursa Holzlem, nie zużywa dodatkowej energii. Jest to możliwe dzięki wysokowydajnym agregatom Tensor Processing, które firma sama zaprojektowała oraz sztucznej inteligencji, którą zaprzęgnięto do optymalizacji systemów chłodzenia.
Dodatkowo, firmy takie jak Apple i Google podjęły kroki by uczynić swoje centra danych neutralnymi pod względem emisji dwutlenku węgla poprzez rozwój farm słonecznych lub wykorzystanie zielonej energii. Dziś centra danych zużywają około 1% światowej energii elektrycznej. Liczba ta prawie nie rośnie, a naukowcy spodziewają się, że tak pozostanie przez kolejne trzy lub cztery lata.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube