foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Okulary Facebooka zlokalizują Cię na całym świecie

Wygląda na to, że Facebook mógł nabyć firmę, która może być kluczowa w jego projekcie okularów do rozszerzonej rzeczywistości. Scape Technologies to londyński start up, który przy pomocy analizy obrazu z kamer jest w stanie zlokalizować określone miejsce. Bez korzystania z GPS.

Usługa „pozycjonowania wizualnego” korzysta z chmury, w której odpowiednie algorytmy tłumaczą obrazy na mapy 3D zapewniając precyzyjną lokalizację we wszystkich miastach. Przy jej pomocy można znaleźć np. poszukiwany sklep.
Facebook nie zakupił całej firmy, a jedynie wykupił w niej pakiet większościowy. Dzięki temu ma decydujący głos w strategicznych decyzjach firmy, w tym również kto będzie mógł w przyszłości korzystać z tej technologii. Na razie nie wiadomo jeszcze, co Facebook zrobi z rozwiązaniem opracowanym przez Scape, ale wydaje się, że okulary AR mogą na niej najwięcej skorzystać. Pomogą one trafić do celu, tylko dzięki temu, że użytkownik będzie oglądał otaczające go budynki. Są też jednak inne potencjalne zastosowania, np. bardziej precyzyjne określanie miejsc, w których się zameldowaliśmy. To jednak może tylko wzmóc obawy użytkowników Facebooka w kwestii śledzenia nas i naszej aktywności przez portal społecznościowy. Dziś gromadzone przez FB dane są bardzo bogate, a przy wykorzystaniu technologii Scape, będziemy praktycznie poddani „permamentnej inwigiliacji”.

 

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube