foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

DJI Mavic Pro

Departament Spraw Wewnętrznych USA podjął decyzję o zatrzymaniu cywilnego programu dronów. Wszystko w obawie, że chiński rząd użyje ich do szpiegowania. W efekcie uziemionych zostało prawie 1000 dronów.

Ostateczna decyzja o wycofaniu dronów z użycia nie została jeszcze podjęta, o czym świadczą słowa Davida Bernhardta – sekretarza spraw wewnętrznych – który nie wyklucza wykorzystania dronów w sytuacjach awaryjnych, takich jak np. gaszenie pożarów. W normalnych sytuacjach drony byłyby wykorzystywane do takich zadań jak mapowanie terenu czy śledzenie zasobów. Są to więc cenne informacje dla potencjalnego wroga.
DJI, którego drony biorą udział w projekcie, zaproponowała przyjrzenie się programowi i dronom, by poszukać ewentualnych wiarygodnych dowodów na postawioną przez departament tezę. Lub jej obalenie.
O braku zaufania do chińskich dronów, mówiło się już dawno. Armia amerykańska zaprzestała ich używania już w 2017 roku, a inne agencje odpowiedzialne za bezpieczeństwo miały do nich „umiarkowane zaufanie”. Nie ma jednak oficjalnych dowodów, które wskazywałyby, że Chiny faktycznie pozyskiwały dane poprzez drony.
Co ciekawe, pracownicy departamentu niepokoili się proponowanym zamknięciem programu, obawiając się tego, że zakłóci to realizację ich zadań. Przykładowo, Służba ds. Ryb i Dzikiej Przyrody musiała odwołać loty, w trakcie których liczono zwierzęta i monitorowano pożary. Z kolei podczas badań geologicznych wykorzystywano drony do monitorowania rolnictwa, przygotowywano się do trzęsień ziemi i reagowania na powodzie. Jeśli więc Departament Spraw Wewnętrznych nie znajdzie dronów wyprodukowanych przez USA – co może się zdarzyć przez lata – agencje musiałyby polegać na znacznie droższych i bardziej ryzykownych samolotach załogowych. Albo całkowicie zrezygnować z niektórych projektów.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube