foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Smartfon 5 dni na jednym ładowaniu

Naukowcy cały czas poszukują bardziej wydajnych sposobów magazynowania energii, które pozwolą efektywniej korzystać z urządzeń mobilnych. Już od kilku lat chodzą słuchy o bateriach litowo-siarkowych, które mają zapewnić więcej ładunku w ogniwach o mniejszej pojemności. Do tej pory jednak nie udało się zbudować baterii, które zaspokajałaby oczekiwania użytkowników. Podobno, w końcu udało się to jednak naukowcom z Monash University.

Według ujawnionych przez nich informacji, ich bateria zamontowana w smartfonie pozwala na pracę telefonu przez pięć dni. Z kolei akumulator zamontowany w pojeździe EV pozwoliłby mu na przejechanie prawie 1.000 km. Ma też mniejszy wpływ na środowisko, jest też „wyjątkowo tanie” w produkcji.
Kluczem do zbudowania baterii litowo-siarkowej było przerobienie wiązań cząstek w katodach siarkowych. Dzięki temu udało się rozwiązać problem z większymi obciążeniami energetycznymi bez zmniejszenia pojemności, wydajności i stabilności. Według naukowców technika ta jest podobna do rozwiązania stosowanego produkcji proszków do prania. Stosowana jest tam tzw. Architektura pomostowa, którą wykorzystano również w przypadku tych akumulatorów.
Wyzwaniem jest doprowadzenie do produkcji baterii. W przeszłości wielu specjalistów przedstawiło swoje przełomowe rozwiązania w magazynowaniu energii, ale też wiele z tych projektów nie zostało wdrożonych do produkcji. Wprowadzenie nowych ogniw na rynek wymaga dużo pracy związanej nie tylko z dopracowaniem projektu, przygotowaniem go do produkcji, ale też zbadaniem wpływu tej produkcji na środowisko.
Zespół specjalistów z Monash może być bliższy realizacji swojego projektu niż inni projektanci baterii. Niemiecki instytut Fraunhofera już wyprodukował akumulatory testowe, które zostaną przetestowane w samochodach i sieciach słonecznych w Australii. Swój projekt zabezpieczyli patentem, który ma chronić ich pomysł przed wykorzystaniem przez innych. Zanim jednak baterie litowo-siarkowe trafią na rynek, minie jeszcze kilka lat. Kiedy już jednak trafią, jest szansa, że nasze smartfony będą dłużej pracowały bez ładowania, a samochody elektryczne będą jeździły dalej.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube