foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Kamera Havit HD Pro Webcam

Prosta kamera przydatna w czasie lekcji online.

Więcej

Monitor Acer Nitro

Monitor dla graczy z mocno intensywnymi kolorami.

Więcej

Zestaw NATEC Hi, I’m Octopus!

Klawiatura i mysz o wdzięcznej nazwie i solidnym wykonaniu.

Więcej

Genesis Helium 300 BT

Klimatyczne głośniki z podświetleniem RGB.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Yandex Rover

Podobnie jak drony czy pojazdy autonomiczne, tak i roboty dostawcze są spotykane coraz częściej. Na razie co prawda mogą się nimi pochwalić Ci najwięksi, pokroju Amazona, Postmates czy Starship, ale grono tych firm sukcesywnie się powiększa. Jedną z ostatnich, która do niego dołączyła jest Yandex, która pracuje nas swoim własnym autonomicznym dostawcą, nazwanym Yandex Rover.

Robot testowany jest w centrali firmy w Moskwie. Na razie zajmuje się transportem dokumentów pomiędzy biurami firmy rozrzuconymi w stolicy Rosji. Jego system bazuje na rozwiązaniach stosowanych w pojazdach autonomicznych. Rover może zaplanować trasę, wykryć i ominąć przeszkody a przy tym wszystkim zwraca uwagę na otoczenie ustępując pierwszeństwa pieszym i zwierzętom domowym.
Yandex Rover ma wielkość walizki i porusza się z prędkością spacerową przeciętnego człowieka. Ponieważ wyposażono go w LiDAR może działać w niesprzyjających warunkach atmosferycznych, jak również w nocy. Biorąc pod uwagę to, że testowany jest w Moskwie, nie będzie problemu ze sprawdzeniem jego działa w różnych sytuacjach pogodowych. Ciągle jednak, w czasie testów, będzie się znajdował pod nadzorem człowieka.
Docelowo firma chce wykorzystać robota do dostarczania do restauracji produktów spożywczy i zestawów posiłków. Planuje też jego sprzedaż innym firmom.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube