foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Kamera Havit HD Pro Webcam

Prosta kamera przydatna w czasie lekcji online.

Więcej

Monitor Acer Nitro

Monitor dla graczy z mocno intensywnymi kolorami.

Więcej

Zestaw NATEC Hi, I’m Octopus!

Klawiatura i mysz o wdzięcznej nazwie i solidnym wykonaniu.

Więcej

Genesis Helium 300 BT

Klimatyczne głośniki z podświetleniem RGB.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Android

Naciski na ochronę danych spowodowały, że Google po cichu zrezygnował z udostępniania danych o sygnałach komórkowych firmom przewozowym. Gigant technologiczny zamknął usługę Mobile Network Insights, która dostarczała producentom map drogowych informacji o sile i prędkości sygnału komórkowego. Usługa została zamknięta w kwietniu.

Pomimo tego, że przesyłane dane były anonimowe, Google obawiał się, że udostępnianie informacji o lokalizacji, użytkowaniu i diagnostyce, może spowodować próbę ich przejęcia przez cyberprzestępców.
Usługa Mobile Network Insights została uruchomiona w marcu 2017 r. i najwyraźniej była cenna dla dostawców. Chociaż dysponują oni innymi sposobami pomiaru jakości sieci, narzędzie Google było pomocne ze względu na ogromną liczbę telefonów z Androidem w terenie. Przykładowo, firmy telekomunikacyjne mogą uzyskać rzeczywiste statystyki użytkowania telefonu z określonym oprogramowaniem.
Jednak nie wszystkie firmy podchodzą w ten sam sposób do bezpieczeństwa i prywatności. Facebook na przykład, nadal prowadzi podobną usługę, Actionable Insights, która obejmuje również udostępnianie anonimowych danych demograficznych. Firma zasugerowała, że zamierza kontynuować działanie programu, wyjaśniając w oświadczeniu, że „starannie zaprojektowała” Actionable Insights pod kątem ochrony prywatności. Biorąc pod uwagę działania Facebooka we współpracy z Cambridge Analitica, nawet jeśli te dane są dobrze chronione, to nie wiem czy chciałbym, by były one wykorzystywane.
Wracając do Google, spore grono osób nie było zdziwionych decyzją o wstrzymaniu udostępniania danych. Firma jest już poddawana intensywnej kontroli, m.in. pod kątem domniemanych naruszeń RODO i dochodzeń antymonopolowych. Być może jest to działanie zabezpieczające, by zmniejszyć ryzyko, że znajdzie się też pod ostrzałem ze względu na praktyki gromadzenia danych.
Prawda jest tak, że różnego rodzaju firmy monitorujące naszą aktywność w sieci zbierają o nas olbrzymią liczbę danych. Wystarczy podać przykład wspomnianej już Cambridge Analitica, która na temat jednej osoby gromadziła 5.000 danych - wskaźników zachowań, sposób postępowania, ulubionych rzeczy, sposobu wyrażania it.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube