foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Robot naładuje elektryczne pojazdy autonomiczne

W miarę jak rośnie popularność pojazdów elektrycznych, rośnie też znaczenie odpowiednio usytuowanych stacji ładowania. Pojawił się jednak problem w przypadku pojazdów autonomicznych – jak je szybko i sprawnie ładować? Pomysł na to mają dwie firmy Volkswagena Electrify America i Stable Auto. Obie pracują nad zrobotyzowaniem stacji ładowania.

Pierwsza taka stacja ma być zaprezentowana w San Francisco. Według założeń, punkt ładowania ma pozwolić flotom pojazdów elektrycznych na samodzielne podłączenie się do szybkich ładowarek DC Electrify America o mocy 150 kW bez ingerencji człowieka. Samochody będą parkować w specjalnie wydzielonym miejscu a robot (a dokładniej ramię robota vel. manipulator) połączy je ze źródłem zasilania. Pomysł ciekawy, prosty w realizacji i w dłuższym horyzoncie czasowym chyba najtańszy. Robot nie choruje, nie chodzi na urlopy i nie trzeba mu płacić pensji – chociaż trzeba go serwisować.
„Autonomiczne pojazdy będą odgrywać ważną rolę w przyszłości, szczególnie w przypadku flot, a dostosowane stacje ładowania autonomicznych pojazdów elektrycznych będą miały kluczowe znaczenie dla rozwoju tego wysiłku” - powiedział Wayne Killen, dyrektor ds. Planowania infrastruktury w Electrify America. Firma przygotowywuje program pilotażowy, który pozwoli przetestować sprzęt, rozwiązania zaplecza i oczywiście potencjalne modele biznesowe. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, zrobotyzowane stacje ładowana będą gotowe do instalacji na początku 2020 r.

 robotev2

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube