foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Kamera Havit HD Pro Webcam

Prosta kamera przydatna w czasie lekcji online.

Więcej

Monitor Acer Nitro

Monitor dla graczy z mocno intensywnymi kolorami.

Więcej

Zestaw NATEC Hi, I’m Octopus!

Klawiatura i mysz o wdzięcznej nazwie i solidnym wykonaniu.

Więcej

Genesis Helium 300 BT

Klimatyczne głośniki z podświetleniem RGB.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Toyota Moon czyli Japończycy budują kosmiczny łazik

Japonia ma ambitny plan wysłania ludzi na Księżyc przed końcem 2030 r. Przygotowują się do tego w ramach wielonarodowej misji, na która przygotowują też swój własny pojazd, którym będą mogli poruszać się po Srebrnym Globie. Japońska agencja kosmiczna JAXA poinformowała, że zaprojektowanie i wykonanie pojazdu powierzono Toyocie. Księżycowy łazik ma być gotowy do uruchomienia do 2029 roku.

Wiadomo już, jak księżycowy samochód ma wyglądać i co ma oferować. Sześciokołowiec ma zapewnić transport dla dwóch osób na odległość do 10.000 kilometrów wykorzystując energię słoneczną oraz ogniwa paliwowe. Jego długość to sześć metrów, szerokość pięć a wysokość trzy i pół metra. Swoim pasażerom zapewni 13 metrów kwadratowych powierzchni mieszkalnej, a dzięki wyższemu ciśnieniu, astronauci nie będą musieli przebywać w jego wnętrzu w skafandrach kosmicznych.
Harmonogram prac związanych z przygotowaniem misji załogowej na Księżyc jest bardzo napięty, co oznacza, że zarówno JAXA, jak i Toyota muszą się sprężać, by w terminie realizować kolejne etapy. Zwłaszcza, że oficjalny plan przewiduje przygotowanie projektu prototypu do 2022 roku. Potem, po jego wykonaniu ma być już tylko szlifowanie konstrukcji. I oczywiście wykonanie pojazdu docelowego. Od 2027 roku przewidywane są już tylko testy wydajnościowe i jakościowe.
Pojazd ma pomóc astronautom w eksploracji księżycowych biegunów, gdzie Japończycy będą poszukiwać wody. Ma być pojazdem autonomicznym, który ma pomóc konstruktorom rozwinąć technologie, które będzie można wykorzystać na innych planetach
W tym momencie łazik będzie gotowy na zaplanowane uruchomienie 2030 roku. Teoretycznie nadejdzie na Księżyc przed ludzkimi odkrywcami i będzie jeździł autonomicznie, aby ich spełnić. JAXA chce go wykorzystać, aby pomóc astronautom w eksploracji biegunów księżycowych w poszukiwaniu zamrożonej wody, a jednocześnie rozwinąć technologię, która mogłaby być używana podczas misji na innych planetach.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube