foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Kamera Havit HD Pro Webcam

Prosta kamera przydatna w czasie lekcji online.

Więcej

Monitor Acer Nitro

Monitor dla graczy z mocno intensywnymi kolorami.

Więcej

Zestaw NATEC Hi, I’m Octopus!

Klawiatura i mysz o wdzięcznej nazwie i solidnym wykonaniu.

Więcej

Genesis Helium 300 BT

Klimatyczne głośniki z podświetleniem RGB.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Sterowanie wzrokiem coraz bardziej zaawansowane

Dużo mówi się o osobach, które poprzez niepełnosprawność są wykluczone z normalnego funkcjonowania w społeczeństwie. I chociaż robi się wiele, by takim osobom ułatwić życie, to są jednak i tacy, którzy poprzez swoją niepełnosprawność nie mogą samodzielnie włączyć telewizji, pracować na komputerze, czy nawet przewrócić stronę w książce. Dla takich osób przygotowywane są specjalne ułatwienia, takie jak np. to co zrobił Comsat dla swoich klientów.

Firma w swoich telewizorach wprowadziła funkcję, która umożliwia użytkownikom kontrolować telewizję przy pomocy wzroku. Przy pomocy Xfinity X1, tak nazwano tę funkcję, niepełnosprawne osoby mogą zmieniać kanał, ustawiać nagrywanie, wyszukiwać konkretny program i wiele innych rzeczy. I to coś, każdy klient firmy ma za darmo.
Rozwiązanie polega na umożliwieniu zdalnego sterowania przez Internet, do którego podłączony jest dekoder. Pilot TV jest kompatybilny z istniejącym oprogramowaniem sprzętowym reagującym na ruchy oczu, a także z przełącznikami typu „sip-and-puff” sterowanymi za pomocą ciśnienia powietrza i innych technologii wspomagających. Wystarczy by użytkownik spojrzał na przycisk, by pilot wyzwolił funkcję w taki sam sposób, jakby przycisk został naciśnięty.
Na szczęście Comcast nie jest jedyny w swoim dążeniu do rozszerzenia w taki sposób funkcjonalności swoich urządzeń. Również duzi gracze technologiczni: Microsoft, Google i Apple sporo zainwestowały w technologię śledzenia oczu i inne udoskonalenia, które mają pomóc ludziom korzystać ich z produktów.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube