foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Kamera Havit HD Pro Webcam

Prosta kamera przydatna w czasie lekcji online.

Więcej

Monitor Acer Nitro

Monitor dla graczy z mocno intensywnymi kolorami.

Więcej

Zestaw NATEC Hi, I’m Octopus!

Klawiatura i mysz o wdzięcznej nazwie i solidnym wykonaniu.

Więcej

Genesis Helium 300 BT

Klimatyczne głośniki z podświetleniem RGB.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Latająca taksówka

Dla wielu organizatorów imprez masowych transport jest jednym z największych wyzwań. A kiedy taką imprezą są Igrzyska Sportowe, wyzwanie urasta do rangi problemu. Na szczęście technologia może przyjść z pomocą czyniąc przemieszczanie się ludzi bardziej znośnym. I to dlatego Airbus. Aeroports de Paris i Paris Transport Authorit już badają możliwości wykorzystania autonomicznych latających taksówek do przewozu turystów z lotniska Charles de Gaulle do miasta w czasie Igrzysk Olimpijskich w 2024 roku.

Dziś dotarcie autobusem lub pociągiem z lotniska do miasta zajmuje godzinę. Wykorzystując latające taksówki czas ten można skrócić do kilkunastu minut. A dodatkowo zmniejszą się korki na ulicach. Już teraz wiadomo, że takie taksówki mogłyby startować co sześć minut. Z kolei Aeroports de Paris pracuje nad wyborem miejsca dla latającego węzła taksówkowego. Odpowiednie miejsce ma być wytypowane do końca tego roku i przygotowane do działania w ciągu 18 kolejnych miesięcy.
Aby wszystko zadziałało, musi zgrać się wiele elementów. Taksówki muszą być wystarczająco bezpieczne aby latać i wytrzymać wystarczająco długo na baterii. Trzeba też zadbać o to, by taksówki zazębiały się z istniejącą infrastrukturą i oczywiście były zgodne z obowiązującymi przepisami. Zastosowane w Paryżu rozwiązanie może posłużyć za przykład dla innych miast, które na pewno chętnie w ten sposób sprawdzą, jak dobrze latające taksówki radzą sobie z ważnymi wydarzeniami.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube