foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Kamera Havit HD Pro Webcam

Prosta kamera przydatna w czasie lekcji online.

Więcej

Monitor Acer Nitro

Monitor dla graczy z mocno intensywnymi kolorami.

Więcej

Zestaw NATEC Hi, I’m Octopus!

Klawiatura i mysz o wdzięcznej nazwie i solidnym wykonaniu.

Więcej

Genesis Helium 300 BT

Klimatyczne głośniki z podświetleniem RGB.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Dostawy dronów już oficjalnie i zgodnie z prawem

O tym, że drony mogą zastąpić kurierów mówiło się już od dawna. Jakiś czas temu Amazon udostępnił usługę, w ramach której zamówiony towar dostarczał przy pomocy dronów. Teraz Wing, oddział firmy Alphabet, do której należy Google, oficjalnie otrzymało certyfikat przewoźnika lotniczego.

Co prawda certyfikat wydała amerykańska Federalna Administracja Lotnictwa (FAA), co oznacza, że Wing może działać jako przewoźnik na terenie USA, ale jest to wyraźny znak, że czasy się zmieniają, i że już niedługo również w innych krajach drony zastąpią (przynajmniej częściowo) kurierów. Oznacza to nie lada wyzwanie przed firmami kurierskimi, których pracownicy już niedługo będą musieli konkurować z pojazdami autonomicznymi.
Certyfikacja Wing oznacza, że firma może już rozpocząć realizację komercyjnych dostaw pzy pomocy dronów. Pierwsze dostawy mają być zrealizowane już w tym roku. W ciągu najbliższych kilku miesięcy Wing będzie współpracować z pilotażowym programem integracji systemu bezzałogowego samolotu FAA (UAS IPP) w południowo-zachodniej Wirginii. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, wkrótce pierwsze dostawy przy pomocy dronów zaczną docierać do mieszkańców i firm w Blacksburg i Christiansburg w stanie Wirginia.
Warto wspomnieć, że Wing czekało na ten moment prawie pięć lat. Firma powołana do życia przez Alphabet w 2014 roku, już w 2016 roku otrzymała pozwolenie na testowanie swoich dronów. Dopiero jednak teraz, w 2019 roku otrzymała oficjalną certyfikację tego rodzaju usługi. W ciągu tego okresu, na terenie Australii Wing przeprowadziła ponad 70 tysięcy lotów testowych i wykonała ponad trzy tysiące dostaw. Jeszcze tej wiosny, firma zacznie testować swoje drony w Finlandii.
Drony są wykorzystywane do transportu takich towarów jak leki i żywność, z większym naciskiem na to ostatnie.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube