foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Chiny chcą zakazać wydobywania bitcoinów

Ostatnio spotkałem się z ciekawą informacją o wpływie kopania bitcoinów na środowisko. Otóż Chińska Komisja ds. rozwoju i Reform (NDRC) – główny krajowy organ regulacyjny – przedstawiła dokument, w którym zawarła propozycję zakazu wydobycia bitcoinów, ponieważ „poważnie marnowane są zasoby”. I ma to dwojakie znaczenie.

Prawie trzy czwarte krypto walut wydobywa się w Chinach, generując nawet 10 milionów ton dwutlenku węgla. Tak wynika z ostatnich badań Nature Sustainability. Wszystko przez potężne banki komputerów, które nie robią nic innego tylko kopią kryptwaluty. Jak się okazało podczas badań, większość osób pracujących przy obsłudze tych komputerów, nie miała o tym pojęcia.
Chiny rozważają wprowadzenie zakazu wydobywania bitcoinów już od ubiegłego roku. Podobno rząd zwrócił się do lokalnych samorządów, by zachęciły firy do rezygnacji z tego biznesu poprzez podniesienie cen energii oraz bardziej restrykcyjne przepisy dotyczące ochrony środowiska. Rząd obawia się nie tylko zanieczyszczenia, ale i spustoszenia, jakie mogą wywołać inwestorzy, którzy tracą pieniądze spekulując na kryptowalutach.
Jeśli nowe przepisy wejdą w życie, chińscy kryptogórnicy będą zmuszeni zakończyć swoje działania - często zlokalizowane w pobliżu kopalni węgla z tanią energią. Zmusi ich to do przeniesienia się za granicę. Wielu z nich już przeniosło się do Quebecu, gdzie jest tania, ekologiczna energia wodna, ale jest też spora grupa, która przenosi swoją działalność w pobliże australijskich elektrowni węglowych, dalej zanieczyszczając środowisko.
W 2017 r. Chiny zakazały wymiany kryptowalut, które były wykorzystywane do obsługi miejscowej ludność, powodując spadek ich cen. Nowe przepisy stwarzają ryzyko dla producentów akcesoriów komputerowych używanych w górnictwie elektronicznym. Ceny ich urządzeń mogą spaść, co odbi się na ich biznesie.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube