foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Chińczycy klonują psy

Wszyscy wiedzieli, że gdy sklonowano kozę Dolly, prędzej czy później sklonowane zostaną inne zwierzęta. Wiedziano też, że dojdzie w końcu do tego, że będzie to robione na masową skalę. I chociaż nie mówi się jeszcze o stadach sklonowanych krów, to Chińczycy już zaczęli klonować psy dla swojej policji.

Wszystko przez to, że szkolenie psów jest kosztowne i czasochłonne. Każdy taki zwierzak ma różne umiejętności i oczywiście swoją własną osobowość. Dlatego właśnie Chińczycy postanowili klonować psy – te najlepsze. Klonowaniem psów zająć się mają Yunnan Agricultural University i Beijing Sinogene Biotechnology w mieście Kunming. Pierwszy szczeniak – kopia „wielkiego” psiego detektywa. Według pomysłodawców Kunxun, tak nazwano sklonowanego psa, jest bardziej skłonny do nauki i właściwego działania.
Szczenię sklonowano podobno przez wyrywanie komórek somatycznych ze skóry dorosłego psa tworząc sklonowany zarodek, który następnie wszczepiono psiej matce. Taka metoda pobierania materiału do klonowania jest powszechnie stosowana, tak więc chińczycy nie wymyślili tu nic nowego.
Według Wan Jiushenga, naukowca zajmującego się tym projektem, Kunxun jest obiecujący – ma „dobrą zdolność wąchania” oraz inne potrzebne psu policyjnemu cechy. Specjalista zakłada, że zostanie on przygotowany do służby w ciągu 10 miesięcy. Na razie jest to eksperyment, ale docelowo w ciągu najbliższych 10 lat planowane jest uruchomienie „masowej produkcji” sklonowanych psów policyjnych. Chiny chcą nawet zainwestować w bank komórek, który pomoże im szynko hodować psy o wymaganych cechach.
To oczywiście na nowo wzbudziło dyskusję na temat etyki klonowana zwierząt. Nie każdy jest zadowolony z jednostki policyjnej składającej się z identycznych psów. Jeśli istnieją jakieś słabości genetyczne, duża część z nich może być podatna na choroby lub może mieć inne do przewidzenia problemy. Na razie nie ma żadnych informacji, które wskazywałyby, że inne służby porządkowe również planują klonować zwierzęta, jednak chiński przykład może podziałać na nie motywująco do takiego działania.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube