foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Kamera Havit HD Pro Webcam

Prosta kamera przydatna w czasie lekcji online.

Więcej

Monitor Acer Nitro

Monitor dla graczy z mocno intensywnymi kolorami.

Więcej

Zestaw NATEC Hi, I’m Octopus!

Klawiatura i mysz o wdzięcznej nazwie i solidnym wykonaniu.

Więcej

Genesis Helium 300 BT

Klimatyczne głośniki z podświetleniem RGB.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Snack bot na Univeristy of Pacific w Stockton

Studenci są niezwykle zapracowani, wie to każdy kto studiował. Czasami są tak „pochłonięci” nauką, że nie mają czasu wyskoczyć na posiłek. W końcu to duża strata czasu, prawda? Na szczęście ten pęd do nauki i chroniczny brak czasu znają Ci, którzy kiedyś studiowali, dlatego kombinują, jak wesprzeć młodsze pokolenie i oszczędzić im wysiłku i utraconego czasu. Inżynierowie zatrudnieni przez PepsiCo zaproponowali by zamiast student szedł do automatu, automat przyszedł do studenta. I swój pomysł wdrożyli w życie.

Efektem prac pracowników koncernu stały się roboty nazwane snack botami. Uruchomione zostały na kampusie Univeristy of Pacific w Stockton w Kaliforni, gdzie studenci korzystając z aplikacji na smartfonie mogą „wezwać” automat do siebie, by zaserwował im coś smacznego, choć nie koniecznie zdrowego. Do wyboru mają takie przekąski jak: "Baked Lays", "Sunchips" lub "Starbucks Cold Brew" pochodzące oczywiście z oferty PepsiCo. Na razie jednak, roboty „pracują” w normalnych godzinach, czyli od 9 do 17. Za to można je spotkać w 50 lokalizacjach na obszarze 70 hektarów, na których położony jest kampus Uniwersytetu.
Autonomiczne snack boty, zbudowane na zlecenie PepciCo przez Robby Technologies , mogą przemieszczać się na odległość nawet 30 km. Wyposażono je w kamerę, reflektory i napęd na cztery koła, dzięki czemu poradzą sobie z dojazdem w trudnym terenie. Kiedy dotrze do zamawiającego, umożliwia mu wyjęcie z odpowiedniej skrytki zamówionego produktu. Szybkie, proste, sprawne.
Firma PepsiCo stwierdziła, że jest pierwszą poważną firmą produkującą napoje i przekąski, która testuje autonomiczne dostawy swoich produktów. W rzeczywistości jednak już w 2017 roku po kampusie Uniwersytetu w Berkeley krążył KiwiBot, o którym stało się głośno po pożarze jego baterii.

 

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube