foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Kamera Havit HD Pro Webcam

Prosta kamera przydatna w czasie lekcji online.

Więcej

Monitor Acer Nitro

Monitor dla graczy z mocno intensywnymi kolorami.

Więcej

Zestaw NATEC Hi, I’m Octopus!

Klawiatura i mysz o wdzięcznej nazwie i solidnym wykonaniu.

Więcej

Genesis Helium 300 BT

Klimatyczne głośniki z podświetleniem RGB.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Asystent Google

Nie wiem jak Wy, ale ja zauważam, że coraz więcej osób korzysta z usług Asystenta Google. Okazuje się, że zaimplementowanie go w urządzeniach z Androidem było strzałem w dziesiątkę. A autorzy nie spoczywają na laurach tylko dalej rozwijają SI, dzięki czemu będzie ona mogła jeszcze lepiej nam „asystować”. Najnowsza aktualizacja ma umożliwić skanowanie twarzy, dzięki czemu Asystent będzie mógł być uruchamiany z różnych urządzeń wyposażonych w kamery. Wystarczy tylko podłączyć je do sieci i naszego profilu.

Na razie nie wiadomo jeszcze kiedy rozpocznie się dopasowywanie twarzy do profilu, wiadomo jednak, że najnowsza beta Androida ma już, co najmniej, fragmenty kodu obsługujące te funkcje. Na początek, przy pomocy urządzeń wyposażonych w kamerę, można będzie wyświetlać poufne informacje lub wydawać polecenia bez konieczności używania głosu. Wystarczy tylko szybki skan twarzy by uruchomić Asystenta. Potem, do profilu mają być dołączone próbki głosu.
Wiele osób (wśród nich i ja) zastanawia się, jak daleko Google zajdzie w kwestii zbierania danych osobowych. Profil twarzy połączony z próbkami głosu to wbrew pozorom olbrzymia wiedza, która może być wykorzystana w niecnych celach. Jaką mamy pewność, że nasze dane nie trafią w niepowołane ręce? Jest też jednak druga strona medalu – osoby, które nie potrafią mówić, będą mogły spersonalizować swojego Asystenta i komunikować się z nim dzięki rozpoznawaniu twarzy.

 

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube