foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Kamera Havit HD Pro Webcam

Prosta kamera przydatna w czasie lekcji online.

Więcej

Monitor Acer Nitro

Monitor dla graczy z mocno intensywnymi kolorami.

Więcej

Zestaw NATEC Hi, I’m Octopus!

Klawiatura i mysz o wdzięcznej nazwie i solidnym wykonaniu.

Więcej

Genesis Helium 300 BT

Klimatyczne głośniki z podświetleniem RGB.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Powietrzna taksówka

Volocopter, jest pierwszą firmą, która oficjalnie zapowiedziała przeprowadzenie testów autonomicznej taksówki w warunkach rzeczywistych. Niby nic specjalnego, poza tym, że to taksówka powietrzna.

Testy zaplanowano na przyszły rok w Singapurze. Obecnie firma wspólnie z władzami lotnictwa cywilnego tego miasta-państwa określają zakres testów. Testy mają być publiczne, co oznacza, że zostaną przygotowane miejsca dla chętnych wrażeń widzów.
Taksówki powietrzne, nad którymi pracuje Volocopter to pojazdy pionowego startu, które wyglądają jak skrzyżowanie helikoptera z dronem. Napęd zapewnia 18 wirników, które mają zapewnić siłę nośną zdolna podnieść dwie osoby i przetransportować je na odległość do 30 kilometrów.
Florian Reuter, dyrektor generalny firmy w komunikacie prasowym powiedział, że firma przygotowuje się do wdrożenia pierwszych stałych połączeń w miastach. Singapur, jako miasto wspierające nowe technologie, stał się logicznym wyborem na poligon doświadczalny.
Volocopter przeprowadził już pierwsze testy swojej latającej taksówki. Pierwsze loty odbyły się już w 2016 roku w Niemczech, w ubiegłym roku powodzeniem zakończył się też lot w Dubaju. Jeśli testy w Singapurze powiodą się, firma rozpocznie wdrażanie swoich taksówek do normalnej pracy w ciągu pięciu lat.
Oczywiście Volocopter to nie jedyna firma pracująca nad autonomicznymi latającymi taksówkami. Również Uber ma coś takiego w planach - zamierza wdrożyć takie pojazdy w ciągu najbliższych kilku lat, a Kitty Hawk, która jest wspierana przez współzałożyciela Google'a Larry'ego Page'a, zaprezentowała swoją wersję powietrznej taksówki na początku tego roku. Niedługo więc będzie tłok nie tylko na ziemi, ale i w powietrzu.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube