foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Kamera Havit HD Pro Webcam

Prosta kamera przydatna w czasie lekcji online.

Więcej

Monitor Acer Nitro

Monitor dla graczy z mocno intensywnymi kolorami.

Więcej

Zestaw NATEC Hi, I’m Octopus!

Klawiatura i mysz o wdzięcznej nazwie i solidnym wykonaniu.

Więcej

Genesis Helium 300 BT

Klimatyczne głośniki z podświetleniem RGB.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Sprzętowe klucze zabezpieczające Google

Coraz częściej słyszy się o atakach hakerskich. Cyberprzestępcy biorą na cel największe firmy, do których trudno jest się włamać, ale za to można tam liczyć na „niezły łup”. Korporacje bronią się na różne sposoby stosując programy antywirusowe, firewalle oraz różne procedury zabezpieczające. Google ujawniło, że od niedawna jednym ze stosowanych zabezpieczeń jest klucz sprzętowy.

Ten rodzaj zabezpieczeń całkowicie (podobno) wyeliminował ataki pishingowe skierowane na 85.000 pracowników firmy. Klucz sprzętowy ma niewielki rozmiar – dysku USB. Obsługuje on logowanie online i jak się okazało, są znacznie bezpieczniejsze niż inne dwuskładnikowe metody uwierzytelniania.

Phishing – metoda oszustwa, w której cyberprzestępca podszywa się pod inną osobę lub instytucję, w celu wyłudzenia określonych informacji (np. danych logowania, szczegółów karty kredytowej) lub nakłonienia celu ataku do określonych działań.

Google testuje klucz Titan, Producent tego zabezpieczenia konkuruje z podobnym produktem Yubikey, który Google od lat poleca jako zabezpieczenie sprzętowe. Titan dostępny jest w dwóch wersjach kompatybilnych z FIDO: pierwsza wersja jest podłączana do portu USB, natomiast druga wersja korzysta z komunikacji bezprzewodowej Bluetooth, do uwierzytelniania logowania na urządzeniach mobilnych. Ponieważ, do udanego logowania trzeba być w pobliżu takiego urządzenia, nie ma ryzyka przechwycenia transmisji, co może mieć miejsce np. przy uwierzytelnianiu przy pomocy SMS-ów. Trzeba jednak uważać na taki klucz i dbać o to, by go nie zgubić.
Klucze Titan zostaną zaoferowane użytkownikom Google Cloud, nie ujawniono jednak jeszcze ich ceny.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube