foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Nowy standard monitorów Braille'a

Dostępność, to aspekt, który jest coraz częściej brany pod uwagę przy nowych technologiach. Nowe rozwiązania mają być prostsze i wygodniejsze w obsłudze. Również dla tych osób, które mają problemy w interakcjach z otoczeniem. Dlatego wprowadza się nowości, zmieniając przy okazji standardy. Tak też stało się z monitorami Braille'a, dla których organizacja non-profit USB Implementers Forum (USB-IF) wspólnie z Microsoftem, Apple i innymi liderami branży technologicznej wypracowała nowy standard.

USB Device Interface (HID) ma ułatwić niewidomym lub słabo widzącym użytkownikom korzystanie z komputerów bez względu na system operacyjny. Dzięki nowemu rozwiązaniu nie ma problemami ze sterownikami różnymi dla różnych systemów, kłopotów z instalacją etc. Upraszcza to również dalszy rozwój tych monitorów.
Według Jeffa Petty z Microsoftu odpowiedzialnego za ten projekt, opracowanie standardu HID dla monitorów Braille'a jest jednym z przykładów tego, jak cała branża może współpracować by rozwijać technologię w sposób, który przynosi korzyści społeczeństwu a jednocześnie zmniejsza stopę bezrobocia wśród osób niepełnosprawnych.
Dobrze jest wiedzieć, że tacy zagorzali przeciwnicy jak Apple i Microsoft mogą połączyć siły by wspólnie wypracować coś, co może być dobre dla ludzi, którzy nie z własnej woli znaleźli się na marginesie społeczeństwa.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube