foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Kamera Havit HD Pro Webcam

Prosta kamera przydatna w czasie lekcji online.

Więcej

Monitor Acer Nitro

Monitor dla graczy z mocno intensywnymi kolorami.

Więcej

Zestaw NATEC Hi, I’m Octopus!

Klawiatura i mysz o wdzięcznej nazwie i solidnym wykonaniu.

Więcej

Genesis Helium 300 BT

Klimatyczne głośniki z podświetleniem RGB.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Kalifornia pozwoli samochodom autonomicznym wozić pasażerów

Kolejny przełom w „marszu pojazdów autonomicznych na drogi”. Władze Kalifornii uruchomiły dwa programy pilotażowe, które pozwolą pojazdom autonomicznym na odbieranie i transportowanie pasażerów.

Nie oznacza to jednak, że takie pojazdy będą już bez kontroli poruszały się na drogach. Na etapie pilotażowym w samochodzie będzie musiał znajdować się kierowca, który w razie zagrożenia bezpieczeństwa będzie mógł przejąć kontrolę nad pojazdem. Drugi program będzie już bardziej zaawansowany, przewiduje on, że w pojeździe nie będzie już kierowcy. Jednak i w tym przypadku pasażerowie mają być pod ochroną – w centrum sterowania firmy, która wprowadzi na ulice pojazdy, czuwać będzie operator, który w razie potrzeby będzie mógł zdalnie przejąć kontrolę nad pojazdem.
Już w kwietniu odpowiednie urzędy zaczęły przyjmować wnioski od firm, które chcą przetestować swoje bez załogowe pojazdy na drogach. W Waymo takie wnioski złożyły co najmniej dwie firmy. Za przykładem Kalifornii poszła również Arizona, która również zezwoliła na testy na drogach publicznych samochodów bez kierowcy.
Zanim kalifornijskie programy zostaną uruchomione, wymagane są jeszcze pewne zezwolenia, ale już wiadomo, że zostaną one wydane. Wiadomo też, że firmy uczestniczące w obu programach, nie będą mogły pobierać opłat za realizowane przejazdy. Ma to zachęcić pasażerów do przekazywania swoich wrażeń z jazdy w sposób bardziej rzetelny i na pewno bardziej krytyczny. Jedną z najważniejszych zasad wprowadzonych przez komisje dopuszczające takie pojazdy na drogi, jest zakaz zabierania pasażerów poniżej 18-go roku życia. Pytanie tylko, jak samochody bez kierowców będą to sprawdzać.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube