foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Most z autonomicznych łodzi

Najpierw było powietrze, potem była ziemia, a teraz jest woda. To miejsca, w których pojawiły się autonomiczne pojazdy, które same, bez udziału człowieka potrafią realizować różne, powierzone im zadania. Naukowcy z MIT Computer Science and Artificial Intelligence Laboratory (CSAIL) zbudowali flotę łodzi, które nie tylko mogą samodzielnie pływać, ale też w razie potrzeby szybko zbudować most dla samochodów lub platformę dla helikoptera.

Prostokątne kadłuby łodzi zostały wyprodukowane dzięki drukarkom 3D, przy pomocy których przygotowano 16 sekcji, z których składa się konstrukcja. Brak charakterystycznych dla łodzi krzywizn pozwala kadłubom łączyć się ze sobą tworząc pływające mosty lub platformy. Dzięki czterem napędom umieszczonym na każdym z boków, mogą płynnie przesuwać się po wodzie. Każda taka „łódka” ma wymiary 4x2 metry. Oprócz silników, wyposażono je w zasilacz, przenośny sygnalizator radiowy i moduł WiFi.
Jednak zanim łodzie trafią na drogi wodne, gdzie zajmą się transportem ładunków, naukowcy muszą zadbać o ich stabilność i wyporność. Pierwsze testy są już prowadzone, na przygotowanych prototypach, trzeba jednak jeszcze sprawdzić jak będą się sprawdzać algorytmy sterujące przy łodziach o większych rozmiarach. Potem rozpoczną się testy na otwartych akwenach i dopiero potem autonomiczne łódki będą mogły zacząć funkcjonować samodzielnie.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube