foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Chińska rakieta kosmiczna rozbiła się w małym miasteczku

Agencje kosmiczne na pola startowe swoich rakiet wybierają odległe miejsca, w pobliżu morza lub niezamieszkałych terenów. Chiny przypomniały dlaczego. Rakieta Long March 3B spadła i eksplodowała w pobliżu małego miasta Xiangdu, około 680 kilometrów od miejsca startu w Xichang Satellite Launch Center.

Takie wypadki oczywiście zdarzają się, jednak jest to chyba pierwszy przypadek, gdy rakieta spadła na miasto. I pierwszy, który zarejestrowano dla potomności. Na filmie, który zarejestrowali przypadkowi świadkowie incydentu widać, jak rakieta spada tworząc potężną kulę ognia.
Według oficjalnej informacji nie było żadnych ofiar ani szkód majątkowych. Nie oznacza to oczywiście, że obyło się bez strat. Co prawda Chińczycy zawsze ostrożnie planują strefy lądowania i ostrzegają, a czasami nawet ewakuują mieszkańców, by nikt nie został ranny. Jak widać nie wszystko poszło zgodnie z planem. Co więcej, wysoce toksyczne paliwo rakietowe i wtórne eksplozje stwarzały ryzyko dla ciekawskich obserwatorów.
Wypadek ten to nie jedyna taka katastrofa w historii Chin. W 1996 roku w środku miasta Xichang spadła rakieta zabijając co najmniej sześć osób i raniąc dziesiątki innych. Chiny już budują bezpieczniejsze pola startowe, z dala od obszarów zamieszkałych, ale może minąć trochę czasu, zanim tego typu incydenty odejdą w przeszłość.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube