foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Google

Kto był w Chinach, lub interesuje się Chinami wie, że zarówno mieszkańcy, jak i przebywający w tym kraju turyści nie skorzystają z wyszukiwarki Google. Największy kraj w Azji blokuje działanie tej aplikacji, co jednak nie przeszkadza gigantowi otworzyć tam swojego centrum Sztucznej Inteligencji.

Chiny blokują nie tylko wyszukiwarkę, ale i sklep, pocztę, dostęp do chmury – wszystko to co wychodzi z amerykańskiej firmy. Oczywiście blokady nie dotyczą tylko narzędzi Google, również inne firmy nie powiązane z Chinami, mają problem z uruchamianiem swoich aplikacji w chińskim Internecie. Trudne kontakty nie przeszkadzają jednak potentatowi rynku Internetowego w uruchomieniu w Pekinie biura zajmującego się rozwojem sztucznej inteligencji
Według Google, będzie to pierwsze takie biuro w Azji. Początkowo ma to być mały zespół, który będzie rozwijał algorytmy budowane w innych tego typu obiektach. Amerykańska firma chwali się, że już zatrudniła kilku najlepszych specjalistów, a w ciągu najbliższych miesięcy zespół ten rozbuduje o kolejnych ekspertów. Na pewno w Chinach nie brakuje talentów, o której jednak starają się również inne firmy, takie jak Baidu, Tencent i Alibaba, nie wspominając o szybko rozwijających się startupach, takich jak SenseTime czy Face++, które również kładą duży nacisk na pracę ze sztuczną inteligencją.
Uruchomienie biura nie oznacza jednak, że Google dostaje zielone światło na uruchomienie swoich usług w tym kraju. Co prawda zezwolono w tym roku na udostępnienie tłumacza Google podczas turnieju Go, we wschodnich Chinach, ale jest to działanie jednostkowe, wyjątkowe. Niemniej, zgda na uruchomienie biura pokazuje, wg Google, że Chiny mają apetyt na badania i rozwój nad SI.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube