foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Orły kontra technologia

Pomimo uregulowań prawnych, ciągle w wielu miejscach jest problem z dronami latającymi w niedozwolonych miejscach. W różnych krajach stosuje się różne sposoby przeciwdziałania takim nielegalnie latającym droom. Niektórzy korzystają ze specjalnej broni, inni z dronów wyposażonych w sieci, ale najciekawszym pomysłem wykazali się Holendrzy. Do polowania na drony postanowili wykorzystać orły.

Eskadra łapiących drony orłów została utworzona w ramach programu walki z terrorystami, którzy mogliby wykorzystać drony do ataków. Na szczęście nie doszło do takich wypadków i może na szczęście, ponieważ orły nie wykazały się taką wydajnością, jakiej po nich oczekiwano. Nawet te, które szkolono od pisklęcia, nie zawsze robiły to co czego od nich oczekiwano. Prowadzący program policjanci obawiali się, że w warunkach rzeczywistych w chaosie, który mógłby powstać podczas ataku przy pomocy dronów, orły nie sprawdziłyby się. Dlatego też podjęto decyzję o zakończeniu programu i wycofaniu drapieżników ze służby.
Dodam, że nie jest to jedyny holenderski eksperyment, w którym policja wykorzystywała nietypowe zwierzęta. W innym programie „uczestniczyły” szczury, których zadaniem było wywęszenie fałszywych papierosów, ludzkich szczątków i nielegalnych fajerwerków. Zamykając ten program, policjanci oświadczyli, że: „gryzonie nie mogą być sprawne”.
Tego, że orły się nie sprawdzą, można było się spodziewać. Technologia wciąż rozwija się bardzo dynamicznie, a to oznacza, że może ona być skuteczniejsza od żywych stworzeń. Po co spędzać lata na szkoleniu orłów, skoro przy pomocy przenośnego pistoletu można dezaktywować lecącego drona? Niektórzy muszą wydać dużo pieniędzy, by się o tym przekonać. A orły... one wolą polowac na coś, co mogą same zjeść.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube