foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Kamera Havit HD Pro Webcam

Prosta kamera przydatna w czasie lekcji online.

Więcej

Monitor Acer Nitro

Monitor dla graczy z mocno intensywnymi kolorami.

Więcej

Zestaw NATEC Hi, I’m Octopus!

Klawiatura i mysz o wdzięcznej nazwie i solidnym wykonaniu.

Więcej

Genesis Helium 300 BT

Klimatyczne głośniki z podświetleniem RGB.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Pojazd autonomiczny Apple

Od dłuższego czasu Apple jest dość skąpe w udzielaniu informacji o swoich pracach nad nowymi projektami. Nie dotyczy to jednak postępów związanych z budową pojazdu autonomicznego. Ruslan Salakhutdinov, dyrektor ds. badań nad sztuczną inteligencją, pokazał w tym tygodniu, na jakim etapie jest zaawansowania znajduje się projekt. Niektóre z przedstawionych przykładów możliwości pojazdu, są zaskakujące.

Zespół projektowy na potrzeby pojazdu autonomicznego stworzył system wykorzystujący kamery do identyfikacji obiektów nawet w trudnych sytuacjach, nawet wtedy gdy soczewki kamer są zachlapane wodą. Algorytmy sterujące są w stanie oszacować pozycję pieszego, nawet jeśli jest on zasłonięty przez inny zaparkowany samochód. Inne możliwości systemu to m.in.: podawanie kierunku innych samochodów poprzez ich lokalizację i mapowanie, tworzenie szczegółowych map 3D z wykorzystaniem czujników samochodowych i podejmowanie decyzji w nagłych sytuacjach (powiedzmy, krnąbrny pieszy).
Wciąż nie ma pewności, czy i w jaki sposób Apple skomercjalizuje swoją wiedzę dotyczącą pojazdów autonomicznych. Na razie firma skupia się na budowie pojazdów, które pozbawione kierowców będą dowozić pracowników firmy do pracy. Według słów Salakhutdinov, firma nie chce na razie sprzedawać swoich samochodów, ale już licencjonowanie swoich rozwiązań jest rozważane. Biorąc pod uwagę to, co pokazano i jakie możliwości mają opracowane przez Apple algorytmy, ich pojazd zapowiada się ciekawie.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube