foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Krack Attack - poważne zagrożenie w sieciach WiFi

Tym razem to Microsoft stanął na wysokości zadania i po zdiagnozowaniu problemu szybko wprowadził poprawkę do swoich systemów. Google zapowiada naprawę Androida w ciągu kilku tygodni. A problem nazwany Krack Attack dotyczy luki w zabezpieczeniach sieci radiowej.

Wszystko przez exploita, który klonuje sieć WiFI szyfrowaną kluczem WPA2. Zmienia on kanał, na którym pracuje sieć radiowa i podszywa się pod znany tej sieci adres MAC. Łobuz może zmusić urządzenie do połączenia się z tą fałszywą siecią zamiast tej właściwej, co ułatwia przechwytywanie danych krążących w lokalnej sieci i oczywiście umożliwia dostęp do znajdujących się w niej komputerów. Co prawda hakerzy muzą się fizycznie znaleźć w zasięgu takiej sieci by się do niej w ten sposób włamać, ale dziś nie jest to problemem. Praktycznie w każdym domu znajduje się router WiFi, nie mówiąc już o sieciach publicznych.
Co ciekawe, Windows jest mniej podatny na takie włamanie niż systemy oparte na Linuksie, takie jak Android, które nie wymagają unikalnego klucza szyfrującego. Niemniej, Microsoft wydał poprawkę naprawiającą tę dziurę. Z kolei Apple jeszcze nie przedstawiło żadnej poprawki, a Google obiecuje jej opublikowanie 6 listopada. Do tego należy jeszcze dodać czas, w którym producenci smartfonów przygotują poprawkę do swoich kompilacji systemu. Krótko mówiąc posiadacze smartfonów z Androidem muszą uważać przez kilka najbliższych dni.
Najważniejsze, że udało się zdiagnozować problem.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube