foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Kamera Havit HD Pro Webcam

Prosta kamera przydatna w czasie lekcji online.

Więcej

Monitor Acer Nitro

Monitor dla graczy z mocno intensywnymi kolorami.

Więcej

Zestaw NATEC Hi, I’m Octopus!

Klawiatura i mysz o wdzięcznej nazwie i solidnym wykonaniu.

Więcej

Genesis Helium 300 BT

Klimatyczne głośniki z podświetleniem RGB.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Hololens pomaga projektantom Forda

Kiedy Google zaprezentowało swoje Glass Enterprise, dedykowane zwykłym klientom, wielu z nich zarzuciło firmie brak prywatności. Za to firmy podeszły do tego akcesorium ze zdecydowanie większym entuzjazmem. Okazało się, że z jeszcze większym entuzjazmem spotkały się okulary Microsoftu – HoloLens. Projektanci różnych konstrukcji odkryli nagle całkiem nowe możliwości projektowania. I chętnie z tego korzystają co widać na przykładzie Forda.

Projektanci zatrudnieni w biurach konstrukcyjnych tego producenta samochodów przez ostatni rok testowali akcesorium Microsoftu. Zarówno styliści odpowiedzialni za sylwetkę pojazdu, jak i inżynierowie odpowiedzialni za konstrukcję znacznie skrócili swoje procesy projektowania, właśnie dzięki tym okularom i rozszerzonej rzeczywistości.
W normalnym procesie, Ford buduje modele w pełnej skali. Ponieważ bardzo często coś się nie zgadza, coś nie pasuje itp. trzeba taki model budować na nowo. HoloLens pozwala mieszać hologramy 3D z realnym światem, co oznacza, że na istniejący pojazd można nałożyć wirtualny obraz 3D. A to oznacza, że projektanci mogą w krótkim czasie przetestować wiele projektów niemal w czasie rzeczywistym. Wiele rzeczy można oczywiście zaprojektować w komputerze, ale zaletą okularów Microsoftu jest możliwość zobaczenia zaprojektowanych elementów w przestrzeni na prawdziwym samochodzie.
Ford szybko dostrzegł zalety HoloLens. Kiedyś udoskonalanie projektu trwało tygodniami, teraz inżynierowie wiele iteracji tego samego elementu mogą zbadać w ciągu kilku godzin. O przydatności i uniwersalności okularów może świadczyć to, że inżynierowie mogą zobaczyć przez okulary to, co kierowcy widzą spoglądając w lusterka. Przy okazji użytkownicy okularów mogą widzieć to samo, rozmawiać i to nie tylko w obrębie lokalnej grupy, ale również z kolegami z innych fabryk na całym świecie.
Najważniejsze jednak, że przygotowywane na potrzeby firm oprogramowanie może przynieść korzyść również nam, graczom. Developerzy nabierają doświadczenia, a tacy producenci jak Microsoft czy Google mogą rozwijać swoje urządzenia by były jeszcze lepsze. I w końcu doczekamy się pełnej gry FPS z potworami, o pokonaniu których marzyliśmy.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube