foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Kamera Havit HD Pro Webcam

Prosta kamera przydatna w czasie lekcji online.

Więcej

Monitor Acer Nitro

Monitor dla graczy z mocno intensywnymi kolorami.

Więcej

Zestaw NATEC Hi, I’m Octopus!

Klawiatura i mysz o wdzięcznej nazwie i solidnym wykonaniu.

Więcej

Genesis Helium 300 BT

Klimatyczne głośniki z podświetleniem RGB.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Przymiarka wirtualnego samochodu do garażu

Pamiętam sytuację, gdy kupowałem dla siebie telewizor i sprawdzałem jaki będzie odpowiedni, by zmieścił mi się w meblach, które wtedy miałem. Wiele osób ma podobne problemy, chociaż nie koniecznie z telewizorami. To dla nich przygotowano aplikację wykorzystującą rozszerzoną rzeczywistość. Na razie przy jej pomocy można sprawdzić czy samochód zmieści się w garażu, ale kto wie co sprawdzimy w przyszłości?

Opisana powyżej aplikacja dostępna jest na iPhony, można ja pobrać z App Store. Program dedykowany do zakupu samochodów został wzbogacony o funkcję: Czy to możliwe? Dzięki niej można np. zmapować miejsce parkingowe i sprawdzić czy samochód się tam zmieści. Co prawda rozszerzona rzeczywistość nie oferuje dużej dokładności generowanego obrazu, ale… na pewno jest to ciekawe wykorzystanie AR w praktyce.

Autorzy mają w planach przeniesienie programu również na platformę Google. Na razie jednak nie ma jeszcze żadnych konkretów w tej materii, developerzy chcą się na razie skupić na doskonaleniu aplikacji na iOS.
Aplikacje rozszerzonej rzeczywistość pozwalające na „przymiarki” różnych cyfrowych obiektów w rzeczywistym świecie to chyba najpopularniejszy sposób wykorzystania tej technologii. Developerzy niejednokrotnie pokazywali aplikacje do np. dekoracji wnętrz. Teraz możemy dopasowywać się też z samochodem a niedługo… zanim kupimy cokolwiek będziemy mogli sprawdzić czy pasuje w naszym domu.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube