foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Kamera Havit HD Pro Webcam

Prosta kamera przydatna w czasie lekcji online.

Więcej

Monitor Acer Nitro

Monitor dla graczy z mocno intensywnymi kolorami.

Więcej

Zestaw NATEC Hi, I’m Octopus!

Klawiatura i mysz o wdzięcznej nazwie i solidnym wykonaniu.

Więcej

Genesis Helium 300 BT

Klimatyczne głośniki z podświetleniem RGB.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Symulacja ucząca jazdy pojazdy autonomiczne

W ubiegłym miesiącu Alphabet po raz pierwszy pokazał Carcraft – symulację, przy pomocy której pojazdy autonomiczne uczą się poruszać po drogach. W właśnie przy jej pomocy pojazdy Waymo uczą się bezpiecznie rozpoczynać i kończyć podróż.

Przy pomocy tej aplikacji codziennie 25 tysięcy samochodów Waymo przebiega 8 milionów wirtualnych mil. Dzięki odpowiednim sygnałom z czujników zamontowanych na każdym skrzyżowaniu i pojeździe Carcraft pokazuj jak algorytmy sztucznej inteligencji uczą powiązane z nią pojazdy prawidłowej jazdy. W tym celu przewidują i rozpatrują olbrzymią liczbę scenariuszy.
Aby to wszystko poprawnie działało, firma korzysta z własnych czujników, które umożliwiają digitalizację drogi. W tym przypadku – na zdjęciu – koncentruje się na skrzyżowaniu w Mesa w Arizonie, które jest wzorcowym skrzyżowaniem dróg. Wszystkie drogi mają identyczne rozmiary, pasy ruchu, krawężniki i światła. Carcraft może pokonywać tę krzyżówkę tysiące razy. Dzięki temu wie, kiedy może w sposób optymalny, ale i bezpieczny, włączyć się do ruchu.

Waymo CC

Symulacja w działaniu

To nie wszystko. Aby uczynić samochody jeszcze bardziej inteligentnym, symulacja Waymo zw trakcie jednej rundy wrzuca do kociołka tysiące zmiennych. Są tam prędkości nadjeżdżających samochodów, czas palenia się świateł, piesi, rowerzyści itp. Dodatkowo Waymo zmienia oryginalną scenerię, cel jednak pozostaje taki sam – przygotowac pojazdy do jazdy w rzeczywistym świecie. Kiedy wirtualny pojazd nauczy się nowego triku, może się podzielić „doświadczeniem” z resztą flotyWaymo.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube