foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Kamera Havit HD Pro Webcam

Prosta kamera przydatna w czasie lekcji online.

Więcej

Monitor Acer Nitro

Monitor dla graczy z mocno intensywnymi kolorami.

Więcej

Zestaw NATEC Hi, I’m Octopus!

Klawiatura i mysz o wdzięcznej nazwie i solidnym wykonaniu.

Więcej

Genesis Helium 300 BT

Klimatyczne głośniki z podświetleniem RGB.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Gracze StarCraft-a będą uczyć SI

Google ciągle szuka sposobów na usprawnienie algorytmów swojej Sztucznej Inteligencji. Po tym jak AlphaGo stoczył ciężki bój z Ke Jie, profesjonalnym graczem w Go, firma chce zmienić sposób jej uczenia, nie chce już wystawiać jej przeciwko jednemu supergraczowi, woli "zatrudnić" do tego setki grających, np. w StarCraft II.

Firma poinformowała, że stworzyła całe środowisko badawcze, w którym jej AI ma grać w grę Blizzarda i uczyć się nowych rzeczy. Ciekawostką jest to, że środowisko jest otwarte, a to oznacza, że każdy kto chce się zmierzyć z algorytmami stworzonymi przez DeepMind może to zrobić. I każdy może nauczyć AlphaGo nowych rzeczy. Aby ułatwić chętnym sprawę przygotowano dwa zestawy narzędzi, wśród których są m.in. narzędzia Linuxa oraz otwarty kod źródłowy PySC2 - specjalnego programu przygotowanego przez DeepMind. Blizzard dostarczył też kilka gadżetów, takich jak zestaw anonimowych meczów 1v1 do przeanalizowania przez programistów, wraz z przykładowym kodem i botami. Autorzy SI dostarczyli również białą księgę (czyli dokument opisujący Sztuczną Inteligencję).
A dlaczego zdecydowano się na StarCraft II, a nie jakąś inną grę? Według DeepMind, ilość kroków jakie trzeba wykonać by dojść do określonego celu oraz miliony działań, które można podejmować w danym momencie są dobrym poligonem doświadczalnym dla SI. W grze można wybierać pomiędzy ponad 300 podstawowymi czynnościami (przykładowo gry na Atari mają tylko 10 - w górę, w dół, w lewo, prawo itp...). Działania w StarCraft są hierarchiczne, mogą być modyfikowane i rozszerzane, a wiele z nich wymaga określonego punktu na ekranie. Według analityków, nawet przy założeniu małego ekranu, np. 84x84 dostępnych jest 100 milionów możliwych działań. To wyraźnie wskazuje potencjał do nauki dla SI tkwiący w tej grzej.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube