foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Chiński wirtualny kosmos

Wygenerowanie cyfrowego świata nie jest trudne co udowodnili nam już dawno developerzy produkujący gry. Do tej pory dla mnie największym takim światem był ten, który stworzyło studio CCP Games w grze Eve Online. Kto grał wie, że wielkość przedstawionego tam wirtualnego świata trudno pobić. Nie twierdzę jednak, że jest to największy świat wygenerowany cyfrowo. Od niedawna rekord w kreacji największego wirtualnego świata należy do Chińczyków.

Zespół chińskich naukowców wykorzystał do tego celu superkomputer dysponujący 10 milionami rdzeni. Swój test - bo wygenerowanie wirtualnego świata było testem - nazwali rozgrzewką przed prawdziwymi zadaniami, jakie staną przed tą maszyną. Sunway TaihulLight, tak nazwano ten komputer, pokonała rekord należący do szwajcarskiego superkomputera, który stworzył wszechświat pięciokrotnie mniejszy. Jest jednak jedna znacząca różnica - szwajcarzy wygenerowali świat, który można było prześledzić przez 80 lat jego rozwoju. Chińczycy pokazali rozwój swojego wszechświatu tylko przez godzinę "jego życia". Różnica jest więc znacząca.
Takie symulacje kosmosu mogą pomóc astronomom poszukać najbardziej obiecujących dla badań regionów. Mogą w nich obserwować wpływ tajemniczych elementów, takich jak ciemna materia czy czarne dziury. Chińczycy rozpoczęli swoją symulację od mniej więcej 10 milionów lat po Wielkim Wybuchu. Według oficjalnej wersji symulacja musiała być zastopowana, ponieważ superkomputer miał innych "klientów" zaplanowanych na ten dzień.
Według niektórych źródeł, chińskie superkomputery mają niedoróbki i rzadko pracują z pełną wydajnością. W tym przypadku naukowcy znaleźli sposób by maksymalnie wykorzystać moc obliczeniową maszyny. Teraz zespół będzie czekał na następcę Sunwaya, który pozwoli przeprowadzić symulację od narodzin wszechświata aż do obecnej ery, czyli przez 13,8 miliardów lat. Kolejny superkomputer ma być 10 razy szybszy od tego. Jego uruchomienie planowane jest na 2019 rok.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube