foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Kamera Havit HD Pro Webcam

Prosta kamera przydatna w czasie lekcji online.

Więcej

Monitor Acer Nitro

Monitor dla graczy z mocno intensywnymi kolorami.

Więcej

Zestaw NATEC Hi, I’m Octopus!

Klawiatura i mysz o wdzięcznej nazwie i solidnym wykonaniu.

Więcej

Genesis Helium 300 BT

Klimatyczne głośniki z podświetleniem RGB.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Komputer kwantowy Google

Nie musicie już podrasowywać swoich komputerów. Jeśli potrzebujecie sprzęt o dużej mocy obliczeniowej Google ma coś dla Was - komputer kwantowy. Gigant wprowadza nową usługę polegająca na wynajęciu komputera kwantowego w chmurze. O ile oczywiście będzie Was na to stać.

Niestety, powyższe słowa są trochę na wyrost, bo owszem Google udostępnia swoje kwanty, nie oznacza to jednak, że każdy może z nich skorzystać. Firma już od jakiegoś czasu udostępnia swój komputer kwantowy naukowcom. W ramach inicjatywy Project Q powołała też do życia nowe laboratorium określane jako "zarodkowe centrum danych kwantowych". Analitycy wskazują, że podejmowane przez Google działania wyraźnie kierują się w stronę komercjalizacji wykorzystania komputerów kwantowych i chociaż koncern tego nie potwierdza, nie ukrywa też, że chce by jego komputer kwantowy był wykorzystywany bardziej praktycznie.

Google musi się jednak pospieszyć, jeśli faktycznie chce zaistnieć na rynku i zaoferować naukowcom (i nie tylko im) poważne wykorzystanie komputera kwantowego. Konkurencja nie śpi i np. IBM już oferuje dostęp do wyspecjalizowanej kwantowej platformy komputerowej i jednocześnie buduje ogólnodostępny biznesowy komputer kwantowy. Również Microsoft jest zainteresowany tym tematem. Pierwszy, który zaistnieje na rynku zdobędzie dużą przewagę nad konkurencją. Dziś Google może być uważane za supermocarstwo w usługach oferowanych za pośrednictwem chmur, ale czy tak samo będzie w epoce kwantowej?

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube