foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Kamera Havit HD Pro Webcam

Prosta kamera przydatna w czasie lekcji online.

Więcej

Monitor Acer Nitro

Monitor dla graczy z mocno intensywnymi kolorami.

Więcej

Zestaw NATEC Hi, I’m Octopus!

Klawiatura i mysz o wdzięcznej nazwie i solidnym wykonaniu.

Więcej

Genesis Helium 300 BT

Klimatyczne głośniki z podświetleniem RGB.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Radiowóz autonomiczny

Na początku tego roku Dubaj zapowiedział inwestycje w latające autonomiczne taksówki. Projekt miał wystartować latem i prawdopodobnie wystartuje (a właściwie wystartują drony taksówki), a tymczasem władze miasta planują kolejny taki projekt, tym razem jednak wspierający policjantów.

Jeszcze w tym roku policja w Dubaju ma otrzymać pierwsze autonomiczne radiowozy, które będą skanować ludzi i identyfikować przestępców lub "niepożądanych" obywateli w danym rejonie. Policyjne samochody bez kierowcy mają działać całkowicie autonomicznie. Będą patrolować miasto na własną rękę i używać oprogramowania do skanowania biometrycznego napotkanych osób. Władze miasta mają nadzieję, że w wielu przypadkach sama obecność pojazdu wystarczy by powstrzymać przestępców przed działaniem. Pojazdy na ulicach będą wspierane przez drony powietrzne, które zajmą się nadzorem powietrznym.

Produkcją autonomicznych radiowozów zając się ma firma OTSAW Digital, z siedzibą w Singapurze. Wyposaży ona pojazdy w skaner laserowy, kamery termowizyjne, kamery HD, GPS, LIDAR oraz oprogramowanie do rozpoznawania twarzy i tablic rejestracyjnych. W razie potrzeby operator siedzący w centrum kontroli będzie mógł bez problemów przejąć kontrolę nad OR-3. O ile oczywiście łączność nie zostanie zakłócona, oprogramowanie nie zostanie zhakowane itp.
Policja w Dubaju planuje zastąpić 25% swoich ludzi pracujących w terenie zrobotyzowanymi siłami policyjnymi. W ubiegłym miesiącu pierwszy taki Robocop trafił na ulice. W planach do 2030 roku Dubaj chce mieć w pełni zautomatyzowane siły policyjne. I wygląda na to, że jest duża szansa, że władzom miasta się to uda. Tylko co na to sami policjanci?

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube