foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Kamera Havit HD Pro Webcam

Prosta kamera przydatna w czasie lekcji online.

Więcej

Monitor Acer Nitro

Monitor dla graczy z mocno intensywnymi kolorami.

Więcej

Zestaw NATEC Hi, I’m Octopus!

Klawiatura i mysz o wdzięcznej nazwie i solidnym wykonaniu.

Więcej

Genesis Helium 300 BT

Klimatyczne głośniki z podświetleniem RGB.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Pojazd autonomiczny

Samochody autonomiczne to nasza przyszłość o czym wiedzą już wszyscy duzi gracze na rynku nowoczesnych technologii. I każdy chce z tego tortu uszczknąć swój kawałek. Nawet firmy, które wydawałoby się, że nie mają nic wspólnego z samochodami, chcą zaistnieć wśród producentów pojazdów bez kierowcy. Przykładem jest Intel, który chce zainwestować ponad 15 miliardów dolarów w tę branżę.

Intel od jakiegoś czasu współpracował z Mobileye, jednym z największych graczy w branży pojazdów autonomicznych, a współpraca układała się na tyle dobrze, że Intel postanowił swojego partnera biznesowego kupić. Na ślad transakcji wpadł izraelski partner obu firm, który dodał dwa do dwóch i wyszła mu "mała" rewelacja. Na jego grzeczne zapytanie, obie firmy potwierdziły "zacieśnienie" współpracy poprzez transakcję zakupu.
Obie firmy pracują nad platformą dla BMW, która ma być zastosowana w samochodach tej firmy już w 2021 roku. Opracowane przez firmy rozwiązanie ma być jednak na tyle uniwersalne, by nie tylko BMW mogło z niej skorzystać. Według zamierzeń projektantów ma to być skalowalna architektura, którą będzie mogła wykorzystać każda firma, zwłaszcza jeśli będzie chciała budować rozwiązanie techniczne od podstaw. Taka platforma mogłaby być ogromnym biznesem dla Mobileye i bardzo dobrze ustawić izraelską firmę na rynku.
Z kolei wejście w rynek pojazdów autonomicznych, może być dla Intela szansą na utrzymanie pozycji lidera. Zmniejszający się rynek komputerów na rzecz urządzeń mobilnych ma wpływ na produkcję i wyniki koncernu. Zmusiło to Intela do inwestycji w innych obszarach, takich jak inteligentna galanteria, internet rzeczy, inteligentnych domów itp.
Z drugiej strony autonomiczne pojazdy są dziś gorącym tematem i czymś na co patrzy każdy producent samochodów. Gruszek w popiele nie chcą też zasypywać takie firmy jak Uber czy Lyft, których biznes opiera się na pojazdach. Nawet jeśli w pełni automatyczne samochody nie sprawdzą się w praktyce, to budowa autopilota pomoże kierowcom zapobiegać wypadkom. Takie rozwiązania stosuje już m.in Tesla, której pierwsze sukcesy zawdzięcza właśnie Mobileye.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube