foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Qualcomm Snapdragon 835 pierwszym procesorem wykonanym w technologii 10-nanometrów

Wyścig technologiczny ciągle trwa i pomimo zapowiedzi, że docieramy do bariery, za którą bez poważnego przełomu nie przejdziemy, ciągle jesteśmy bombardowani informacjami o różnych nowościach. Jedną z nich jest wyprodukowanie pierwszego procesora w technologii 10-nanometrów.

Do tej pory królowały układy 22nm, powoli wypierane przez nowsze wykonane w technologii 14 nm, ale te ostatnie nie zdążyły jeszcze umocnić swojej pozycji, a już pojawił się pierwszy układ w technologii 10nm. Producent - firma Qualcomm, która jest liderem jeśli chodzi o układy CPU dla urządzeń mobilnych - nazwał nowy model Snapdragon 835. Układ ma być produkowany w fabrykach Samsunga, która produkowały do tej pory Snapdragon 821 14-nanometrowy procesor. Nowy model będzie miał ok. 30% więcej tranzystorów na tej samej powierzchni, co ma mu zapewnić lepszą wydajność o ok. 27%. Nowy układ ma być też bardziej energooszczędny - ma pobierać ok 40% mniej prądu. Przeniesie się to oczywiście na ogólną wydajność baterii w urządzeniach mobilnych.
Model zaprezentowany przez Qualcomm nie jest pierwszym układem 10-nanometrowy, który zaprezentowano. Swoje układy pokazały już Intel i TMSC, ale to Samsung będzie pierwszym producentem, który na zlecenie Qualcomm rozpocznie produkcję układów w takiej technologii. Samsungowi na pewno przyda się taka informacja rozpropagowana na świecie. Ostatnie zdarzenia z wybuchającymi bateriami w nowym "sztandarowym" smartfonie nie dość, że naraziły firmę na kolosalne straty finansowe, to jeszcze w dużym stopniu nadszarpnęły wizerunek koncernu
Tymczasem nowy układ wyposażony jest w rozwiązanie Quick Charge 4, które ma zapewnić o 20% szybsze ładowanie w porównaniu do ostatniego układu. Qualcomm twierdzi, że urządzenia wyposażone w ten układ będą mogły pracować przez blisko 5 godzin przy ładowaniu przez... 5 minut. To brzmi już naprawdę imponująco. 15 minut ma wystarczyć, by naładować baterię telefonu do połowy. Zastosowane rozwiązanie wykorzystuje INOV (Intelligent Negotiation for Optimum Voltge) i jest zgodne z nowymi wytycznymi Google związanymi z ładowaniem poprzez USB typu C. Jest to o tyle ważne, że wcześniej Google odmówił zgodności QuickCharge 3 ze specyfikacją tego połączenia. Jest to o tyle ważne, że Google chce ograniczyć liczbę standardów ładowania, by wyeliminować sytuacje, w której ktoś podłączy złą ładowarkę do telefonu doprowadzając do pożaru lub wybuchu.
Qualcomm, poza spełnianiem standardu Google, zapewnia, że układ został wyposażony w zaawansowane funkcje bezpieczeństwa, które mają chronić zarówno adapter, jak i samo urządzenie mobilne. Dzięki niemu, można monitorować prąd, napięcie oraz temperaturę. Dodatkowo, dodano warstwę ochronną, która ma zapobiegać nadmiernemu nagrzaniu się baterii, a także w trakcie każdego cyklu ładowania jest regulowany prąd. Czyli chuchamy na zimne z kilku różnych stron. I bardzo dobrze.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube